Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie przy piwku przegląd ofert i jestem przerażony, wiekszość ofert pracy to chłam, legacy code którego nawet hindusi nie chcą tykać leci do polski. Same utrzymania CRUDów i inne gówniane rzeczy do których jest potrzebny tani wyrobnik z polski. Ale oczywiście wszystkie Julie z HR opowiadają jaki to wspaniał projekt i jakie to oni mają wymagania co do kandydata. A potem pobierasz kod z repo i się zastanawiasz czy odpalać IDE czy może lepiej założyć strój szambonurka. Pozostałe 30% ofert to januszsofty które mają się za drugiego googla a płacą max 10k xD
Może 1% ofert to coś ciekawego ale te stanowiska już są przeważnie obsadzone znajomymi.

Macie jakieś sposoby żeby odsiać te #!$%@? prace? Ja chyba zacznę prosić o dostęp do repo przed podpisaniem umowy...
#programista15k #programowanie #naukaprogramowania #zarobki #pracbaza #gorzkiezale #zalesie #javascript #java #dotnet #python
  • 12
  • Odpowiedz
@Scaab: Super projekt, bardzo rozwojowy, dowolność wyboru technologii! Java 5 jako core projektu to tylko na chwilę!

A tak serio, dobrą opcją jest wynegocjowanie na umowie, że przez pierwszy miesiąc okres wypowiedzenia wynosi np tydzień. Wchodzisz, dostajesz dostęp do repo, jak ściek to cyk, wypowiedzonko. Poza tym, po rozmowie da się wywnioskować co tam będzie.
  • Odpowiedz
@Scaab: Takie ryzyko zawodowe, no co zrobisz ¯\_(ツ)_/¯ Nie sądzę, żeby którakolwiek firma zgodziła się dać ci dostęp do repo przed podpisaniem umowy, bo po pierwsze poufność a po drugie, oni doskonale wiedzą, że rekruterzy lecą w kulki i po prostu liczą, że komuś to aż tak nie będzie przeszkadzać i sobie zostanie.
  • Odpowiedz
@Scaab ale na tym polega ta praca, znasz dowcip o programiście cobola którego zahibernowali?

Tak jakby architekt się żalił że 90% ofert to gównodomki 150 metrów, adaptacje gotowców, od wielkiego dzwonu galeria handlowa, ale prostokątna bo taniej. Mało kto ma szczęście projektować cuda architektury.

Chirurg - wycinanie znamion, szwy na czole, przepukliny, czasem wyrostek. Mało kto wycina guza mózgu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Scaab: jedyne co możesz zrobić przed podpisaniem umowy to zadawać po prostu takie pytania na rozmowach, żeby wiedzieć z kim masz do czynienia. Od kiedy zawodowo programuje tylko raz zdarzyło mi się na rozmowie przeglądać kod aplikacji nad którą miałbym pracować, więc to raczej rzadkość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Scaab: warto też zwrócić uwagę na to o co Ciebie pytają. Czy pytania mają na celu sprawdzić twoja wiedzę i umiejętności dotyczące pisania dobrego, prostego w utrzymaniu kodu czy też może bierzesz udział w autystycznym 1 z 10 i rozmawiacie o pierdołach.
  • Odpowiedz
@Scaab: @hitherto Napisałeś że robienie CRUD-ów to gównorobota i uraziłeś dumę wykopków xD I jeszcze te argumenty które się tutaj pojawiły, że przecież na tym polega ta branża xD Niestety Twoje spostrzeżenia są słuszne: wiekszość ofert to absolutne szambo. Dobrze płatne, ale szambo. Taka praca polega wówczas na utrzymywaniu jakiegoś legacy molochu, napisanego przez ludzi którzy nie mieli ambicji żeby sięgnąć po coś bardziej ambitnego niż książki Wuja Boba. Na rozmowie
  • Odpowiedz
@zajety_login: nie uraził dumę tylko próbuję pocieszyć gościa który pisze bzdury typu:

Może 1% ofert to coś ciekawego ale te stanowiska już są przeważnie obsadzone znajomymi.


NIKT w software dev nie ściągnie specjalisty dlatego że jest czyimś znajomym, tylko dlatego że jest zajebisty. Jeśli do niego nie trafiają te oferty to znaczy że jest za cienki, a kręci nosem na oferty pracy które dostaje.

Nie znam całego świata, może faktycznie gdzieś
  • Odpowiedz