Wpis z mikrobloga

Wpis dedykuję Theromanpolan, który kupił Ethereum na górce i ciągle jest stratny :D

Zostało mniej niż 100 nodeów do tego, by Lightning przekroczył 10 000 nodeów. Oczywiście utaj jest taki problem, że są node prywatne (anonimowe w sumie), o których nie wiemy. Ale takie jest życie.

@InPay na pewnej grupie Bitcoinowej pytał o możliwość wymiany Stellarów na Bitcoiny w sieci Lightning. Nie obsługuje tego niestety kantor Fixedfloat, ale robi to Kriptode:
https://kriptode.com/xlmtoln/index.html

Przy okazji Kriptode wydało "bajer" w postaci budzika na Androida. Jak nie obudzi nas, to nam kasę zacznie wysyłać osobie, której wskażemy (pls me).

Jakiś czas temu pojawił się projekt - prawdopodobnie zabawka. Prostego Lightningowego bitomatu na monety xD Jak ktoś chce sprzedawać u siebie fiaty na BTC to czemu nie ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale może ktoś to weźmie i zrobi coś dużego.
https://drive.google.com/file/d/1T7q2Cb2K8oqDGy-R-hRo-s4IvbzR5Y60/view
Github: https://github.com/21isenough/LightningATM

__

Czy w RSK coś ciekawego jest? Nie wiem za bardzo. Ostatnio przeszedł na RSK (z ETH) Invecoin czyli InvestoLand. Chyba niewiele znaczyli xd Jest to i tak o tyle zabawne, że na ich stronie piszą o Ethereum, ale w grafikach mają logo RootStock xD Ciężko mi powiedzieć jednoznacznie o co chodzi, bo nie interesuję się scamami (to była dziedzina Ethereum zawsze), ale to chyba jakiś system inwestowania pod przewodnictwem SeSocio?

Przy okazji pojawiło się coś co ma sugerować, że na RSK będzie Stablecoin dolara, ale jedyny trop jaki jest to to, że to Stablecoin pochodzący z NEO (SDUSD). Natomiast nikt go nie używa totalnie (2 transakcje XD), prawdopodobnie to jakiś eksperyment.

__

Zapread? W sumie to co zauważyłem to to, że jest już w wersji Beta 0.3, Beta 0.4 (rzeczy będą stopniowo wprowadzane) ma zawierać system sponsorów, decentralizację (albo zmodyfikowany blockchain albo federacja na protokole ActivityPub), ankiety, API i wiele innych rzeczy.

No i w piątek (mam nadzieję) pojawi się mój tekst o RSK na bitcoinpl.org. Napisałem go po polsku, wrzuciłem na neta po angielsku i dysk padł, muszę na podstawie angielskiej wersji stworzyć polską XD

#bitcoin #kryptowaluty #ethereum
  • 16
@megaloxantha: Nie wiem, bitcoinvisuals podaje tylko wykres, a 1ml masz też na bieżąco informacje o zmianach sieci w niemalże czasie rzeczywistym (kto otworzył kanał, kto zamknął, na ile itd)
@public_html: Opisuję bezwzględne wartości. Nie zastanawiam się czy łatwiejszy jest atak na RSK czy ETH, tylko biorę koszta ataku na ETH, przeliczam koszty ataku na RSK i oceniam (na przykład). Do tego nie trzeba być ekspertem od ETH czy RSK.

W sensie nie wiem do końca do czego pijesz :D
@public_html: W tym przypadku nie omawiam kosztów ataku (ale wpis mam o tym po części). Akurat łatwo to policzyć. Bierzesz koszt ataku na BTC, obliczasz dla hashrate sieci RSK (30.1% BTC), bierzesz ETH i porównujesz wartości
@fervi: nie wiem czy roman jest stratny na eth ale wiem jedno :D wy wszyscy wykopkowi btc przygłupy(maksymalisci) zapewne kupowaliscie btc w okolicach ath stad ten wylew frustracji i bólu dupy, gdyby było inaczej nie tracilibyście czasu na takie wysrywy :D no bo powiedzmy ze ktos zainwestował przy 1k$ a sprzedał przy powiedzmy 15k$, miałby czas i ochote na plucie jadem bo nikt nie chce pompowac kursu btc? raczej cieszyłby się