Wpis z mikrobloga

#neuropa #bekazkatoli #heheszki #kosciol

ZNALEZISKO

Chyba ktoś tu dostał rykoszetem, jeżeli chodzi o reformę edukacji.

Jak mi przykro ()

Marek Pleśniar z OSKKO przyznaje w rozmowie z dziennikiem, iż "rzeczywiście, zdarzają się takie sytuacje, że uczniowie rezygnują z religii". "Ale z tak dużą skalą spotykamy się po raz pierwszy w tym roku. Nigdy dotąd nie dotyczyło to całych klas" - mówi Pleśniar.


https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/rzeczpospolita-mniej-chetnych-na-religie/d75ls1z
Pobierz i....._ - #neuropa #bekazkatoli #heheszki #kosciol

ZNALEZISKO

Chyba ktoś tu dostał ...
źródło: comment_GoC2NNpcS4Ej3VPVceWuxUkjCwzfH5B2.jpg
  • 26
@insomnia_ szkołę skończyłem kilka lat temu i sam pamiętam że jako jenden z nielicznych miałem tyle odwagi żeby się wypisać z tego cyrku. Reszta też chciała ale albo bali się presji wychowawczyni, w gimbazie pamiętam że wychowawczynią była koleżanka siostry zakonnej... Każda próba wypisania się kończyła się pogadanką z nią a później jeszcze po rodzicach wydzwaniała całymi dniami. Z kolei w liceum dorośli ludzie bali się własnym rodzicom postawić - wprost mówili
No i najważniejszy argument, czyli oczywiście brak prezentów na komunię


@Idesiku_Nago: Problem komunii ogarnałem tak, że wyposażyłem młodego w taka gadkę: "Popatrz: ci co ida do komunii to muszą się uczyć tych wszystkich gówien, chodzić na tą religię i popylać do kościoła. To zupełnie bez sensu. Popatrz że ty w tym czasie możesz robić co chcesz. Jak ktoś w szkole będzie się wywyższał z tego powodu że idzie do komunii ot
@PDCCH: W sumie też, przecież on w tym wieku nie ma zdolności by zastanowić się czy mówisz prawdę. Jak mówisz mu coś z takim przekonaniem i pogardą, to tak mu w głowie zostanie na długo.