Wpis z mikrobloga

ok 1,3 mln


@peetee: pod klucz z meblami czy tylko do stanu "deweloperskiego"? Wydaje mi się, że żeby coś takiego zbudować to trzeba mieć kasy jak lodu. Nie mówiąc o działce bo przecież na zwykłej czegoś takiego się nie postawi a i nawet nie warto.
  • Odpowiedz
@peetee a myślisz że gdy sporo sniegu napada to pracownicy spółdzielni mieszkaniowych nie wchodzą na dachy blokowisk i nie odśnieżają?
Szczególnie po katastrofie hali w Katowicach pilnują tego administratorzy.
  • Odpowiedz
a myślisz że gdy sporo sniegu napada to pracownicy spółdzielni mieszkaniowych nie wchodzą na dachy blokowisk i nie odśnieżają?


@rraaddeekk: oczywiście że wchodzą :). Natomiast słowem klucz jest "sporo". A w ostatnich latach z tym ciężko. Przecież jak masz liczony dach to też wliczane jest obciążenie śniegiem. Naprawdę musi dobrze nawalić tego śniegu żeby było jakieś realne zagrożenie :).

Btw. na spadowych dachach śnieg też bardzo lubi zalegać. No ale
  • Odpowiedz
@peetee: A ja nie poprę zachwytów, bo bardzo podobnie wygląda mój magazyn. Kwadraciak z dobudówką i ten dziwny i nieładny przestrzał jakby dom był upośledzony.

Lubię ten styl budowania, sam już mam fundamenty, ale to? Styl mój, wykonanie? No niezbyt.

W sumie to zabawne. Weźmiemy stary dom mojej babci, do którego dobudowano komórkę - dokładnie jak tutaj. Trochę powyburzać, wymienić okna, elewację i będzie ładniejsze niż to.

Żeby nie było,
  • Odpowiedz
@peetee: Podeślę ci na priv. Zewnętrznie to samo ;) Wewnętrznie to już inna bajka, ale jakbym chciał tam coś gospodarować do dałoby radę ;) W tym tygodniu będę, to ci złapię tę samą perspektywę.
  • Odpowiedz
@peetee: a jak jest teraz z dachami plaskimi? nie ma jakiegos obowiazku posiadania dachu ze spadkiem jakims tam itd? nie wiem, ale w ktorejs parafii mi dzwoni ze taki obowiazek byl. Mega mi sie podoba, winszuję, zazdro skilla, oraz inwestora :)
  • Odpowiedz
@peetee: przeciez dachy blokow rowniez sa odsniezane. tak, wiem, ze ostatnio slabe zimy itd., ale moi dziadkowie mieli dom z plaskim dachem i nie byla to przyjemna ani super bezpieczna robota, wlasnie ze wzgledu na beznadziejne wejscie na dach. Dlatego Ci radze pomyslec o tym, by pozniej nie bylo problemu.
  • Odpowiedz
a jak jest teraz z dachami plaskimi? nie ma jakiegos obowiazku posiadania dachu ze spadkiem jakims tam itd? nie wiem, ale w ktorejs parafii mi dzwoni ze taki obowiazek byl.


@PierogiRuskie: jeśli nie ma w miejscowym planie takowego zapisu (a w bardzo wielu miejscach jest) to nie trzeba.

Szkoda, że niewielką liczbę ludzi stać na takie coś ¯\(ツ)/¯


@kurlapejter: na przyzwoitą architekturę stać każdego kogo stać na dom.
  • Odpowiedz
@peetee i jak wylecę na Sylwestra w Alpy to będę nerwowo sprawdzał prognozę opadów czy już "sporo" napadało w Polsce.
Czy mam wracać i dach odśnieżać.
Fakt że nie pada sporo 10 lat, ale raz wystarczy.
  • Odpowiedz