Wpis z mikrobloga

@dancza2 ok, myślałem, że to typ głupiego komentarza. Schudłem ponad 30kg. Zrobiłem bardzo dobrą kondycję. Czuje się o wiele lepiej. Poznałem mnóstwo fajnych ludzi z którymi utrzymuję kontakt. Mam zajęcie, które sprawia mi przyjemność, łatwe do sprawdzenia progresu. Widzisz progres. Bijesz swoje granice.
@dancza2 Czuje się pewniejszy siebie. Dziś biegnąc przybijalem piątki z obcymi ludźmi. Rozmawiałem z innymi biegaczami. Ostatnie 2 km biegłem z obcą laską. Rozmawialiśmy i jesteśmy już znajomymi na Instagramie. Biegniemy razem następne dwa biegi. Mam zdjęcia dwa zdjęcia na tinderze z biegów. Biegaczki same o nie zagadują, jest temat do zaczepienia. Rozmawiamy o biegach, czasach itp.
@elbereth co? To jak Ty biegasz? Ja przygotowałem się w 100dni do maratonu i przebiegiem 3:58 wcześniej miałem "w nogach" moze z 4 połówki i tak po 500km rocznie max, startowałem na 100dni przed bo wyskoczyła mi reklama na fb że tyle jest i stąd pamiętam. Zapisałem się i pobiegłem.
@Bigosowy_baron dużo siedzi w głowie. Widzę to mega u siebie, na treningach nie biegam tak szybko jak podczas startu. Na półmaratonie w Szczecinie jakoś w sierpniu zrobiłem 1:59, w tym pobiłem wszystkie swoje rekordy nie licząc 1km bo zabrakło chyba 5 sekund. 1 miła, 3 mile, 5 km, 10km, średnie tempo biegu i półmaraton. Ładowanie węglami też daje ogromną różnicę.
@tomekura hmm....ze tak spytam wprost - masz w miarę jako tako ogarniętą masę ciała? Ja nie jestem lekki, ten maraton zrobiłem na 87kg przy 185 ale no waga to jednak sporo robi. No i pytanie czy te 1000km to jakoś robisz z głową? W sensie wolne wybiegania, siła biegowa, interwaly, jakieś biegi w tempie startowym od czasu do czasu? Wydaje mi się że powinieneś lepiej progresowac przy takim kilometrazu
@Bigosowy_baron waga startowa 85kg. Codzienna 80-82. Wzrost 174. Raczej jestem mięsisty. Treningi obecnie układam sam. Mam 7 treningów tygodniowo 3 siłownie i 4 biegania. Na siłowni nie robię nóg, mam ogromne mimo to, a i tak muszę dać im odpocząć. Mam różne treningi biegowe w zależności od tego ile mam do startu. Interwały, rytmy, wybiegania, siła biegowa, tempo narastające, pół biegu w tempie startu, podbiegi i zabiegi. Pewnie jeszcze coś bym znalazł.
@tomekura ogolnie to myślałem że komu innego odpisuje, ale spoko :) nie zauważyłem.
Co do z Ciebie to po 1 schudnij. Soory że tak wprost, trochę to bezlitosne ale masz lekko 10 to zrzucenia. Tak na początek.
Jeśli chcesz poważnie biegać to regeneracja jest istotniejsza od siłowni np. Zredukowalbym to 1-2 treningów w tym jakieś rozciągania i trening specjalny pod biegi (dużo powtórzeń małe obciążenia, gumy itd).
Wydłużanie kroku nie jest dobrym
@Bigosowy_baron problem z moją wagą jest taki, że ja przy 80kg mam 10-12% fatu. Siłownia jara mnie tak samo jak i bieganie. Wiem, że byłoby łatwiej jeśli przestałbym robić górę albo łatwiej robić masę jeśli bym tyle nie biegał. Trudno to połączyć ale jakoś mi to działa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam zajebiste wrażenie, że kompresja mi pomaga i będę biegać w nich, nawet jeśli to ściema. Placebo
@tomekura: na pewno m.in. przez to ze na popowicach polecielismy prosto (nie bylo strzalek/ogrodzenia/organizatora). Potem bylo lekkie wtf i wracalismy sie i sie okazalo ze trzeba bylo skrecic w prawo ale to watpie aby sie tam z km nabil, raczej tez od nie skracania łuków (bo trasa jest mierzona przez srodek czy przez wewnetrzną?)
@solutio w sensie tam na długiej? Faktycznie też mnie to zdziwiło, akurat biegłem w tłumie i jakoś za nimi poleciałem. Nie wiem jak jest mierzona trasa. Chyba z ścinaniem, wiadomo, że czołówka ścina, dla nich to są cenne sekundy. Mi to dużej różnicy nie zrobi. Nie ciąłem wszystkich zakrętów i biegałem do dzieci zbijać piątki od lewa do prawa, więc chyba mimo to i tak mam 2 km mniej od Ciebie (
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dancza2: @tomekura:

Ogólnie sporty wytrzymałościowe są tak średnio zdrowe dla serca i testosteronu który spada, wydziela się więcej kortyzolu.

Najlepszy sporty to taki interwałowy który trwa poniżej godziny.