Wpis z mikrobloga

Gdyby u nas było wolno legalnie wozić 3 tablice


@barrus89:
1) można
2) tu nie chodzi o tablicę, a o to że do bagażnika rowerowego należy się szarpnąć jeszcze na 80zł i dokupić sobie replikator lamp widoczny za rowerem.
@barrus89: Ja myślę że trzeba tym zainteresować służby, szkalujo za bycie patriotom!

Generalnie oprócz tego wieszaka na rowery możesz też dokupić ramkę na tablicę ze światłami (pod warunkiem, że masz hak). Ale jak masz hak, to i tak platforma jest lepszym wyborem - przesiadłem się z dachowego i róznica jest dramatyczna (hałas, spalanie, wygoda montażu).
@mucher: Kiedyś miałem taki uchwyt na rowery na hak w kształcie nożyc. Rowery były trzymane za ramy. Ściągałem je do siebie pasami. A ze zasłaniały światła i tablice to miałem dodatkowa blachę ze światłami. Partyzantka ze hej. Pozbyłem się tego i kupiłem na dach. 120kmh max i tyle. Jak będę miał samochód z hakiem to kupię platformę jak człowiek bo to najlepsza opcja
@barrus89: Polecam - i wg mnie warto się szarpnąć na Thule. Byłem teraz np. na kaszubach z rodziną, dojechałem na miejsce, rowery do piwniczki, a platforma po złożeniu... do bagażnika. 140-150 km/h na autostradzie, spalanie wyższe może maks o 0.5 litra/100 km.

Pamiętam jak kiedyś jechałem do Włoch z rowerami na dachu - jka zbiornik LPG starczał mi na ~300-320 km autostrady, tak tu poszło w 250.