Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem
Mam odłożone troche pieniędzy (ok 400 tysięcy) i zastanawiam się co z tym zrobić.
Kupić metale szlachetne? W coś zainwestować?

Jestem kompletnie zielony w tych tematach, a chciałbym głównie zabezpieczyć się przed inflacją (i karakanem - zanim nas kompletnie wydyma tak jak Pan Stonoga powiedział) albo przy odrobinie szczęścia trochę na tym zarobić.

Jakieś rady?
Jeżeli złoto/srebro to gdzie i jak? Giełda, jubiler?
Jeżeli jakieś inwestycje to jak? Wolałbym jakieś stabilniejsze i spokojniejsze, żeby nie siedzieć nad wykresami po nocach

A może jakieś mieszkanie na wynajem? Jeśli tak to gdzie się teraz najbardziej opłaca?

#zloto #srebro #inwestycje #inwestowanie #bankowosc #pieniadze #gielda #kryptowaluty #bitcoin
#warszawa #wroclaw #krakow #gdansk #katowice
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cucaracha: to jest poważny biznes a nie debil, trza kupować dziwki, k--s i a-----l póki ceny nie pójdą w górę, akcyzę zaraz tak w-----e że spokojnie sprzedasz alko z zyskiem, k--s też raczej nie straci na wartości a dziwki szybko zarobią na siebie
  • Odpowiedz
@jurekogorek666: w samych Katowicach w sensownej lokalizacji? wątpię. A pod miastem nie ma co kupować bo to niepewna inwestycja i dużo zależy od tego jak będzie się rozrastało miasto. Tylko nieruchomości blisko centrum w zurbanizowanej części mają jakąś pewność trzymania ceny
  • Odpowiedz
@cucaracha: Mieszkanie na wynajem acz teraz drogo. I nie dla madek z bombelkami bo przy obecnych przepisach jak ci nie zapłaci to musisz zapewnić jej bezpłatne media i latami czekać na eksmisję.Tylko korpo ludki - po wcześniejszej weryfikacji przez oficjalne kanały jak Facebook lub oficjalnie umowa o pracę,Aktualnie problemem jest zdobycie fajnej nieruchomości.Dobre oferty nawet nie trafiają na oficjalne strony agencji nieruchomości i znikają nawet w godzinę.Okolice OBC czyli Przymorze,Oliwa
  • Odpowiedz
@cucaracha: zalezy od tolerancji ryzyka. Jak duza ja masz? Jak latwo potrafisz pogodzic sie z potencjalnymi stratami?

Zastanow sie tez czy chcesz inwestowac by pomnazac kapital czy chcesz inwestowac by ten kapital chronic.

Z tego co piszesz to raczej celujesz w ochrone tego co masz. Wiec moge sie powtorzyc bo juz takie posty padaly - ladnie zdywersyfikuj i kup:
USD, CHF,
  • Odpowiedz
ladnie zdywersyfikuj i kup:

USD, CHF, zloto, srebro.


@shaki24: nop k---a dzięki kapitanie oczywisty ale gdzie to złoto kupic? xD iść na targ u ruskich czy u jubilera?

dawaj link do bloga
  • Odpowiedz