Wpis z mikrobloga

Autentycznie martwi mnie to, że pis wygra jesienne wybory. I mocno mnie to przejmuje, że #!$%@?ą ten kraj do reszty. Mnie, osobę która nie jest w ogóle patriotą martwią takie rzeczy. Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie, obudzę się za 10 lat w kraju pogrążonym w recesji i kompletnym upadku. #!$%@?, nie chce mi się od nowa walczyć i w wieku 30 cz 40 lat pakować walizek, szlifować język i wyjeżdżać, zaczynając od nowa. Staruchy poumierają i #!$%@?, ja w tym gównie będę się męczył i nawet tej berbeluchy się nie napije bo w niedziele albo po 22 jej nie kupie. To co się dzieje w tym kraju nie jest już wcale zabawne ;/

#oswiadczenie #zalesie #polityka
  • 223
Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie


@rzeznia22: to jest najsmutniejsza część wpisu: dorobiłeś się, zarabiasz więcej i stać cię na więcej. A zaraz ludzie, którzy zamiatają ulice będą zarabiać prawie 2 razy więcej niż teraz żadnym kosztem, niczego nie musieli zrobić, ich praca nie stała się ważniejsza, a mimo to doganiają Cię, człowieka, który swoją pracą zasłużył
@rzeznia22: od pewnego czasu się tak czujesz? Dlatego nikt się nie przejmuje waszymi żalami, bo jesteście zbyt głupi, żeby wiedzieć, że tak jest od zawsze, i w najgorszym razie po prostu nic się nie zmienia. Jakoś się tym nie martwiłeś 10 lat temu, ale teraz spać po nocach nie możesz c'nie? A wasza odpowiedź na te problemy? Żadna? To żryjcie gruz, nawet mi was nie żal.
Ale co „na zachodzie”? Na całym zachodzie jest zakaz handlu w niedziele? Czy tylko w pojedynczych krajach? Czy też po prostu rzuciłeś głupim frazesem bez żadnego potwierdzenia i zrobienia wcześniej researchu w googlu?


@lIlIlIlIlIlIlIlIlIlI: na pewno we francji i niemczech nie zrobisz zakupów. Kolega chce uciec do bogatszego, fajniejszego kraju a nie np. na białoruś więc uprościłem sobie biorąc pod uwagę największe/bogatsze kraje.
@rzeznia22: Wygra niestety bo połowa ludzi nie pójdzie na wybory. Po kościółku stare baby pójdą i zagłosują na jareczka i będzie pozamiatane. (Taki skrót myślowy, wiem że to nie jedyna grupa głosująca na PiS) Polskie społeczeństwo to jakiś dramat. Za swoje własne pieniądze utopia Polskę, będą cierpieć najbardziej, ale usłyszą, że to wina spisku zydomasonerii i PO. Zbyszek Ty nasz proroku, za setki lat ten człowiek będzie jak Rejtan xD
ograniczenia przywilejów artystów, programistów i twórców). Wszystko to szkodliwy populizm, bo PIS przecież PIT nie podniesie, bo madki się wkurza


@ZaplutyKarzelReakcji: o qurła ty piszesz o populizmie a sam w wpisie #!$%@?łeś go poza skalę :). no tak artyści, programiście i twórcy mają mieć przywileje a madki to nie ..... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzeznia22: To trochę tak jak z tym białkiem u wegan. Nie wiesz jakie jest dzienne zapotrzebowanie, nie wiesz jakie są skutki niedoboru, nie wiesz z czego poza mięsem można je brać, ale wiesz, że mięso jest absolutnie niezbędne w diecie i bez niego się głodzisz.

Tak samo tutaj. Nie wiesz jak działa budżet państwa, nie masz żadnego doświadczenia ekonomicznego, ale wiesz, że budżet upadnie i wszystko pie*dolnie. Skąd? Cholera wie.

Gierek
może i jestem debilem, dlatego obowiązkiem oświeconego jest wytłumaczyc pi razy drzwi.

dzięki twojej pracy u podstaw, może uda mi się zrozumieć tego czego nie widzę.


@piastun:
1. skoki i 5 mld zl z bfg (6x tyle co amber gold)
2. rozwalenie przetargu na smiglowce. do dzisiaj nie ogloszono kolejnego, nie kupiono tez innych smiglowcow dla armi
3. brak tupolewa (a mieli sprowadzic)
4. afera getback (2.5 mld - 3x tyle
Może to, że wiem jakie mamy podatki w kraju,


Jakie? A dokładniej jak wypadają na tle innych krajów?

że nie mam co liczyć na emeryturę,


W chwili obecnej raczej tak, ale do tego czasu jest jeszcze kilkadziesiąt lat i wszystko się może zmienić.

że nie mam czasu zrobić swoich dzieci


No to już problem twój i twojej organizacji czasu i życia, chyba że chcesz nam wmówić, że przez Złe Podatki i Reżim
@rzeznia22: Mam dokładnie tak samo, właściwie rozważam już teraz pakowanie się, bo chyba nie ma na co czekać.

Z drugiej strony, jeśli teraz wygra ktoś inny, to on będzie musiał zmierzyć się ze złością połowy społeczeństwa po likwidacji 500+, kiedy już nie będzie nas na nie stać. Przewiduję w takim wypadku wcześniejsze wybory, a potem utkniemy z PiSem na dobre.
ja pracuję na etacie i muszę niestety płacić wysoki zus. Czy uważasz, że sytuacja w której firmy umożliwiają pracownikom przechodzenie na JDG w celu ominięcia płacenia większych haraczy jest fer wobec tych co uczciwie płacą zusy i inne


@piastun: to otworz jdg i tez plac niski zus. kto ci broni? twoj pracodawca na pewno bedzie zadowolony, ze w dupie moze miec wtedy twoja chorobe, twoj urlop, ze nie odpowiadasz tylko do
@piastun: Artyści, twórcy i programiści to tzw. elity mobilne. Jeżeli nie dostaną nic w zamian za prace w kraju to zwyczajnie wyjada. Poza tym w przeciwieństwie do madek tworzą wartość dodana i rozwijają gospodarkę. Te przywileje to chłodna kalkulacja.

Doliny krzemowe nie powstają, bo trawka jest zielona i ładnie pachnie tylko dlatego, ze ktoś tych ludzi zachęca do pracy w konkretnym miejscu.

Musisz być niezłym dzbanem, żeby tego nie ogarnąć
@rzeznia22: A mnie to nie martwi. Jeszcze parę lat temu byłem bardziej zaangażowany, próbowałem uświadamiać ludzi... Ale jeśli po raz n-ty słyszysz "panie, za komuny to było, kwik!" albo teksty o tym, jak to dobrze, że dojebią prywaciarzom, to ręce opadają. Ludzie tak chcą, to tak będą mieli. Największą ironią jest to, że najbardziej po tyłku dostaną właśnie ci wszyscy beneficjenci różnych programów socjalnych, bo specjaliści wyjadą (w całej Europie przyjmą
@piastun i uwazasz ze to dobry ruch? Bo wedlug mnie to strzal w kolano, bo zeby dazyc do bogatej gospodarki opartej na wiedzy, innowacjach i technice wlasnie potrzeba nam wysokowykwalifikowanej kadry biznesowo-naukowej. No ale po co dazyc do czegokolwiek skoro mozna otworzyc browara, pozamiatac ulice bez zadnej odpowiedzialnosci i miec generalnie wszystko w d... To nie wrozy nic dobrego na przyszlosc. To doprowadzi do tego ze dalej bedziemy wyrobnikiem zachodu i tyle...
Artyści, twórcy i programiści to tzw. elity mobilne. Jeżeli nie dostaną nic w zamian za prace w kraju to zwyczajnie wyjada.

w porównaniu do zachodu to te benefity to pierd. Gdyby im się chciało wyjechać to by to już dawno zrobili.
oczywiście mowa tu o programistach bo twórcami są dziennikarze i już widzę, jak zachód na nich czeka :)

Poza tym w przeciwieństwie do madek tworzą wartość dodana i rozwijają gospodarkę. Te
No ale po co dazyc do czegokolwiek skoro mozna otworzyc browara, pozamiatac ulice bez zadnej odpowiedzialnosci i miec generalnie wszystko w d... To nie wrozy nic dobrego na przyszlosc.


@kamehameha: tu się zgadzam. Zresztą europa zachodnia już o tym wie doskonale. Tam się nie opłaca zdobywać wykształcenia bo energia włożona w jego zdobycie słabo się przekłada na zarobki.
@jurii: wszystkie transparenty kodu wymieniłeś :)
Naprawdę dla tzw. szarego człowieka system sądowniczy zmienił sie na gorsze czy jest tak samo #!$%@? jak był? Bo mi się wydaje że to drugie.
@rzeznia22: no ale co zrobisz,mam nadzieje ze kazdy przedsiebiorca sie zmobilizuje i cokolwiek by nie bylo pojdzie na wybory bo jeszcze nigdy nie mialy az takiej wagi, pozostaje tylko obserwowac co sie stanie, chociaz mam nadzieje ze jakas afere PISu odkryja i spadna z rowerka, bo na bunt wojska raczej bym nie liczyl moze za pare lat jak juz bedzie zle, wiec pozostanie wtedy emigracja, lepiej szybciej niz pozniej bo jeszcze
@rzeznia22: Ale tego chłopstwa pańszczyźnianego się do miast najechało. Polacy będą zarabiać tak jak w Europie a jak ty wolisz być bity i opluwany i okradany to won do Rosji ;)
jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie


@rzeznia22: A to jaką politykę społeczno-ekonomiczną według Ciebie powinno mieć państwo?

@Hatespinner: ja wiem, że na wypok.ru od zawsze przed wyborami działają bojówki polityczne ale fascynuje mnie ten fanatyzm antypisowy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nabardziej jara mnie jak takiej amebie zadasz proste pytanie co takiego #!$%@?ł PIS dla kraju przez te 4lata :) to ci wyjeżdzają praktycznie z takimi AFERAMI jak afera dorszowa #pdk
ja wiem, że na wypok.ru od zawsze przed wyborami działają bojówki polityczne ale fascynuje mnie ten fanatyzm antypisowy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nabardziej jara mnie jak takiej amebie zadasz proste pytanie co takiego #!$%@?ł PIS dla kraju przez te 4lata :) to ci wyjeżdzają praktycznie z takimi AFERAMI jak afera dorszowa #pdk


@piastun: #!$%@? mnie obchodzi co myslisz i co ci sie wydaje. Ja pokazuje ze wypowiadasz
@piastun:

ale skoki chyba upadały z PO a PIS tylko je drenował?

tak samo za po upadl amber gold, a po nie mialo z tym nic wspolnego. roznica jest taka, ze za skoki odpowiadal obecny senator pis

ok ale nie kumam co konkretnie w tym przypadku zawilnił pis?

tyle samo zawinil pis, co przy amber gold zawinilo po. ze odpowiednio wczesnie nie zareagowali

pck?

masz: https://strajk.eu/nowa-afera-politycy-pis-podejrzani-o-okradanie-pck-zeby-miec-na-kampanie/ i poczytaj

hehe :) zapomniałeś
Dostajesz konkretne argumenty i przykłady, a i tak piszesz "pytam, co odwalili, to nie mam odpowiedzi". Albo "nie mam zdania", albo jeszcze "nie słyszałem, bo się polityką nie interesuję". To się kurna zainteresuj i przejrzyj na oczy.


@Majku_: przecież odniosłem się do większości afer. To, że nie znam wszystkich i MAM JE W DUPIE o niczym nie świadczy.
Chcę przejrzeć ale łykanie wszystkich wysrywów jak młody pelikan bojówek antypisowskich jest nie
@Bumelante a ile razy w ostatnim roku miałeś do czynienia z sądami? Jeżeli ktoś ma z nimi do czynienia na stopie zawodowej, czyli nie sprawy odnośnie sporu o miedzę, albo karne, to zauważy okropne pogorszenie- doświadczeni sędziowie, którzy np. gospodarcze sprawy robili szybko karnie poprzenoszeni na #!$%@?ów z dużych ośrodków, okres oczekiwania na uzasadnienia wydłużony 3x, bo wydziały zarządzane są przez wybranych przez partię i sędziowie są przydzielani wbrew wszelkiej logice. A
przecież odniosłem się do większości afer.


@piastun: no wez sobie nawet jak nie rob, skoro sam napisales pol zdania dalej:

To, że nie znam wszystkich i MAM JE W DUPIE o niczym nie świadczy.


Chcę przejrzeć

no chyba nie, skoro dostajesz liste (i to mocno niepelna, bo wiecej tych rzeczy bylo, ale juz mi sie nie chcialo wszystkich przypominac i szukac info o nich) a i tak za chwile mowisz, ze