Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z wyegzekwowaniem kaucji od wynajmującego mieszkanie:
przez ponad miesiąc zwlekał z ustaleniem potrąceń kaucji, po czym wysłałem przedsądowne wezwanie do zapłaty, co chyba na niego zadziałało, bo wpisał wiele absurdalnych potrąceń, proszę o pomoc czy jego roszczenia mają racje bytu, a jeśli nie to jakie kroki powinienem zrobić, aby z kaucji odzyskać jak najwięcej, wynajmujący rości sobie opłaty za:
-zniszczenia, których nie było: mam dokumentację foto
-opłata za wodę (w umowie jest, że moje koszty to: odstępne, czynsz, "opłaty eksploatacyjne (gaz, prąd)", myślałem do tej pory, że woda jest zaliczkowana w czynszu, stąd w zapisach opłat eksploatacyjnych jest tylko prąd i gaz.
-wyniesienie części umeblowania lub zamiana go na inny (jakiś absurd, bo wszystko zostało jak przy wyprowadzce)
#wynajem #prawo #mieszkanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli powyższy sposób nie poskutkuje, skieruj sprawę na drogę sądową. Możesz to załatwić w sądzie tradycyjnym lub w tzw. e-sądzie, co pozwoli na przebieg procedury on-line. Takie rozwiązanie jest nie tylko szybsze, lecz także tańsze. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www.e-sad.gov.pl, założymy konto, wpiszemy dane osoby pozwanej oraz dołączymy skany umowy najmu, potwierdzenie wpłaty kaucji oraz fotografie z dnia otrzymania kluczy wyprowadzki (lub oświadczenie o braku zastrzeżeń w lokalu).
  • Odpowiedz
Walczyć, będę walczył, ale chciałbym być pewien zasadności, czy np. odliczenie wody jest ok, bo z jednej strony mieszkałem tam i ją zużyłem, ale z drugiej: nie była ona w zapisach umowy.

Dodatkowa kwestia to to czy nie moge mu naliczyc odsetek za zwłokę w wypłąceniu kaucji?
  • Odpowiedz