Wpis z mikrobloga

Hej,
Kończą mi się pomysły, to może ktoś z was się z tym spotkał.
Pacjent to Opel Astra H 2004 1.6 twinport, silnik z16xep.
Kupiony dwa tygodnie temu, od razu zmieniony rozrząd + założony gaz BRC.
Pewnego tydzień temu podczas ruszania zapalił się check engine - samochód kompletnie stracił moc, ledwo ruszał. Powyżej 50 km/h check engine zaczął migać - brak mocy był zarówno na benzynie jak i na LPG.

Diagnoza: zczytanie błędu - wypadanie zapłonu na 1 cylindrze.
Zmieniamy świece oraz cewkę.

Dwa dni temu, sytuacja się powtórzyła, samochód postał 2 godziny i wszystko wróciło do normy
Wczoraj na obrotach jałowych silnik pracował nierówno na gazie - po przyśpieszeniu przeszło.
Mechanik umówiony na piątek.

Czy macie może jakieś pomysły co może być nie tak? (,)
#opel #mechanikasamochodowa #astra #motoryzacja
  • 34
  • Odpowiedz
@Norskee: Właśnie najśmieszniejsze jest to że znam ten samochód, kupiłem od sąsiada ( ͡º ͜ʖ͡º)
On miał z nim zero problemów, u mnie się zaczęły po ingerencji ( lpg + rozrząd)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurczaaak: u mnie dwóch powiedziało żebym dał sobie spokój, a to chyba ten sam silnik. Dwóch mi mówiło o wypaleniu zaworów. Gdzieś też czytałem że ASO montowało gaz do tych silników, ale potem się okazało że to kiepski pomysł. Na forach też tak średnio polecają gaz do nich. Ja zostałem przy benzynie
  • Odpowiedz
@vieniasn Z16XEP a XER to dwa różne silniki. XER gorzej łyka gaz, to fakt, z xep nie ma problemu. XEP wychodziły jako XE1 z wzmocniona głowica do gazu, wychodziły też z LPG od dilera bez wzmocnionej głowicy, ani jedne ani drugie problemów z gazem nie sprawiają jeżeli się to normalnie po ludzku serwisuje.

@kurczaaak Beru u mnie wytrzymało 2 tygodnie i zdechło. Wjechała Ori (koszt coś koło 400zl) i śmiga już trzy
  • Odpowiedz
@tomaszq: Czyli tak jak mówił kolega wyżej, może być problem z wiązką, sterownikiem. Dziś samemu spróbuje gołym okiem zobaczyć czy jestem w stanie jakieś wiązki podoczepiać (o ile coś będzie luźne) a resztę przekaże gazownikowi/mechanikowi w piątek, może jego olśni.
Pierwszy samochód człowieka i już ma ochotę się przesiąść do komunikacji miejskiej (,)
  • Odpowiedz