Wpis z mikrobloga

Jestem programistą od 11 lat. Mam dwóch synów. Programowanie to ostatni zawód jaki bym wybrał dla moich dzieci.
Prędzej będę ich namawiał:
-Lekarz
-Księgowy prawnik
-Budowlanka, sprzedaż + budowa

Zawód programista to ślepa uliczka dla większości w tym zawodzie.
https://bulldogjob.pl/news/52-wypalenie-zawodowe-w-it-jak-sobie-z-tym-radzic

#programowanie #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_rcvwiwtxY1Elqbb4vTaJKHFGl8TU45dV.jpg
  • 67
@masz_fajne_donice: programiści wmówili sobie że mają taki ciężki zawód i wypalenie tak straszne, już rzygam jak o tym czytam

Programiści nie są zazwyczaj wypaleni zawodowo tylko po prostu im się nie chce pracować jak przy takich zarobkach sobie już wszystko mniej więcej kupią, bardziej brakuje im później celu w życiu i szukają dziury w całym. Każdy człowiek się "wypala" w pracy po iluś tam latach ale nie każdy ma takie możliwości
@masz_fajne_donice: Jako programista od 7 lat i dziecko lekarzy( do tego siostra, dziadkowie i 90% rodziny to lekarze) powiem Tobie, że g** wiesz. Praca programisty w porównaniu do pracy lekarza jest eazy. Dyżury, codziennie użeranie się z tlumokami, g** placa( po 6 latach zarabiałem na godzinę więcej niż ktokolwiek z mojej rodziny). Do tego nawet w weekend spokojnie obiadu zjeść nie można bo się każdy stresuje jak pacjenci przez weekend
@vorio: Jakbyś chciał robić dobro to byś poszedł do wolontariatu jakiegoś. Ja np staram się zawsze cześć kasy przelewać na jakieś organizacje i co roku szukam jakiegoś naprawdę potrzebującego celu na 1% podatku.