Wpis z mikrobloga

Jestem programistą od 11 lat. Mam dwóch synów. Programowanie to ostatni zawód jaki bym wybrał dla moich dzieci.
Prędzej będę ich namawiał:
-Lekarz
-Księgowy prawnik
-Budowlanka, sprzedaż + budowa

Zawód programista to ślepa uliczka dla większości w tym zawodzie.
https://bulldogjob.pl/news/52-wypalenie-zawodowe-w-it-jak-sobie-z-tym-radzic

#programowanie #przemyslenia
maszfajnedonice - Jestem programistą od 11 lat. Mam dwóch synów. Programowanie to ost...

źródło: comment_rcvwiwtxY1Elqbb4vTaJKHFGl8TU45dV.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
Księgowy prawnik


@masz_fajne_donice: myślisz, że wymienionych wyżej zawodach nie masz wypalenie? Pracowałem przez 4 lata jako prawnik, obecnie embedded C dev i warunki pracy są o niebo lepsze, pomijając bezpieczeństwo zawodowe związane z tym, że nie jesteś uwiązany w jednej firmie. Programiści po prostu otwarcie się żalą jak ciężka jest ich praca, piszą blogi, książki, posty, reszta zaciska zęby i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯ a lekarz to chyba jeden z gorszych przykładów jeśli
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: w życiu najlepiej jest robić to, co się lubi robić i robić to z umiarem. większość problemów wynika z tego, że albo faktycznie nie lubisz programować albo zaniedbałeś inne sprawy życiowe kosztem programowania, co musi w końcu odbić się na zdrowiu psychicznym.

mam wrażenie, ze część programistów odlatuje i nie ma pojęcia, jak wygląda życie ludzi którzy tyrają od rana do wieczora za 3-4k i muszą liczyć ile na co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Drew: 90% rynku to crudy dla corpo, więc typie nie obrazaj mnie, mów tak do matki, a nie do mnie, jak chcesz komuś pocisnac. I jakbyś czytał to co ja napisałem ze zrozumieniem, to może być zauważył że ja nie porównuję tych zawodow, to tego ile dobra, dla innych z nich wychodzi. 99% lekarzy pomaga ludziom, 10% programistów pomaga ludziom, zrozumiałeś? Pomaga nie w sensie automatyzuje czynności Grażyny z 3pietra, tylko
  • Odpowiedz
  • 10
@Drew po prostu ludzi śmieszy jak wielcy programiści15k odkrywaja świat. Trochę jak oglądanie dzieci, które odkrywają że jak bardzo duzo przebiegniesz to bedziesz mieć zakwasy. Tym bardziej że mirek wymienił o wiele bardziej stresujace zawody, gdzie pomylka moze kosztowac kogos zycie.

Ale wiadomo. Biedni programiści chlip chlip wypalenie tak bardzo, slepa uliczka bo przecież jako lekarz możesz później bez problemu budowac maszyny albo być ksiegowym. Dajcie smutna muzyke
  • Odpowiedz
@Drew: nie zrozumiałeś ;) motywem przewodnim tego co napisałem jest to, wypalenie zawodowe dotyka każdego zawodu. jeżeli nie robisz tego, co lubisz to w końcu się wypalisz. programiści mają jednak komfort finansowy który pozwala im łatwiej przejść przez kryzysy, chociażby dlatego, że stać ich na to, żeby sobie zrobić np dwa miesiące przerwy.

możesz sobie narzekać nawet jak jesteś billem gatesem, ale jak zaczniesz twierdzić, że to szczególnie ciebie dotyka bo
  • Odpowiedz
  • 4
@Drew jak to wyciagnales to ja nie wiem.

Po prostu lekarz czy inż budowlaniec to bardziej stresujace zawody niż programista czy pilkarz. Zależy od nich często zycie i zdrowie.

I wyobraz sobie że zwykle nie ma pokoju z konsola i pilkarzykami albo kawiarni z baristą.

Natomiast OP jest przekonany ze jest pepkiem swiata i o Jezu ale sie wypalam bo co pol roku mamy crunch xD bo przecież w innych zawodach nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@masz_fajne_donice: programista od 7 lat here, skończ #!$%@?ć, programowanie jest zajebiste a inne zawody naprawdę mają gorzej xD

Ale mnie #!$%@? jak programiści robią z siebie jakiś naród wybrany, męczenników, podczas gdy ten zawód jest zajebisty w porównaniu z wieloma innymi
  • Odpowiedz
  • 8
@masz_fajne_donice

Lekarz

XD
Ojciec wracający z nocnego dyżuru o 9 zamiast o planowo 7 i zasypiajacy na kanapie przed telewizorem praktycznie co drugi dzień przeczy twoim założeniom o braku stresu i ciężkiej pracy.
Ja tam przy pierwszej robocie zadałem sobie pytanie - "Czy jak się pomylę, to ktoś umrze?" w IT w większości przypadków nie. W medycynie w większości przypadków tak. Rachunek jest prosty.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Dla mnie największy problem w byciu programistą to że musisz non-stop siedzieć przed komputerem, wolę sto razy pracę, w której jest trochę ruchu i kontaktu z ludźmi. I znam parę osób, które programowały, ale właśnie z tego powodu zaczęły rezygnować.
  • Odpowiedz