Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@?ło u nas w robocie wczoraj to ja nie. Około 14 przyszła kotrola z urzędu skarbowego, zamknęli firmę na klucz a potem wszystkim którzy byli w środku sprawdzali dowody osobiste. Okazało się że chodziło o sprawdzenie kto jest na b2b a jednocześnie pracuje jak Ci na UoP. Z tego co wiem to koledzy #b2b nieźle obsrani, prezes firmy też. Będą musieli płacić zaległy zus i inne podatki tak jakby byli na uop + kary. Sprawa jest dalej w toku więc jeszcze nie wiadomo wiele.

#urzadskarbowy #b2b #programista15k #programowanie #kontrola #dzialalnoscgospodarcza
  • 19
@Scaab: Na drugi raz się zastanowia czy warto kombinować z podatkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie to ciężka sprawa ale od dłuższego czasu wiadomo, że będą się brali za b2b i trzeba uważać. Ja bym na miejscu pracowników-przedsiębiorców już leciał do prawnika.
@Scaab czekaj czekaj zgodnie z prawem urząd skarbowy musi poinformować o takiej kontroli nie później niż 7 dni przed planowanym wejściem, więc wytłumacz mi jakim cudem pracodawca nie poinformował swoich podwykonawców (b2b) o tym? Druga sprawa na jakiej podstawie mają wszczynać postepowanie o znamionach pracy jak na UoP dla wszystkich, to jest kwestia indywidualna każdego podwykonawcy osobno bo każdy ma swoją firmę i może mieć więcej klientów itd. Pierwszy taki przypadek słyszę,