Wpis z mikrobloga

Jeśli nie chcesz pracować pod kimś samemu możesz założyć firmę, problem rozwiązany, w prlu to było niemożliwe ;)


@ButtHurtAlert: #!$%@?, masz rację, dlaczego ja jestem taka głupia? Adios lewaki, rozwiązałam sobie problem. Ale spokojnie, stworzę wam teraz miejsca pracy. Mam nadzieję, że nie wszyscy założą firmy, wtedy będzie słabo.

Najgłupsze jest w tej rozmowie to, że Ty próbujesz bronić moich interesów, a ja Ci mówię, że nie - to klasa robotnicza
75% dochodów, tak właśnie działają progi podatkowe xD Powinien być generalnie stu procentowy, górny limit dochodów i adios.


@MadokaDobraWaifu: No bo przecież skoro ktoś ma więcej to można mu zabrac, bo ma! Jak inaczej to nazwać jak nie kradzieżą? Z resztą wyobrażam sobie jak to utopijnie wygląda w Twojej głowie xd W rzeczywistości to naprawdę bogaci zwialiby z kraju i zakończyłaby się rewolucja.

Nie udawaj mi tu, że interesuje Cię równość
W rzeczywistości to naprawdę bogaci zwialiby z kraju i zakończyłaby się rewolucja.


@venividi: To prawda, ameryki nie odkryłeś. Jeżeli rewolucja nie będzie globalna to skończy się to jak zwykle i np. USA to rozwieje. Jesteś błyskotliwy!

Nie masz tego dochodu. I nigdy nie będziesz mieć.
Możesz sobie myśleć, że to moralnie poprawne, ale nie jest.

Opowiedz mi swój plan na zrównoważenie szans, to może nawet się zgodzę. Jak to zrobisz, kiedy
wy tęsknicie za ustrojem który upadł wiele razy


@ButtHurtAlert: To jest tylko twoje urojenie, nikt tutaj nie kwestionuje zalet gospodarki wolnorynkowej. Dyskusja się toczy na temat progresji podatkowej a wy pier#olicie o nacjonalizacji majątków i wracaniu do komuny

To czego Ty bronisz nazywa się kradzież


@venividi: Dla ciebie każdy podatek to kradzież, prawda? Od jakiego progu podatek to nie kradzież?
Krzywa Laffera się klania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@venividi: Polecam wykład Mentzena na ten temat. Zwłaszcza część, w której mówi gdzie mniej-więcej jest szczyt. I nie, według ekonomistów szczyt nie jest na 10%, nie jest na 20% ani nawet na 30%.
sowiq - > Krzywa Laffera się klania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@venividi: Polecam wykład Mentzena...
Listę kończy stawka 75% — podatek „dla prezesów” — odprowadzony od nadwyżki ponad 0,5 mln złotych.


To tak żeby uściślić :)


@insomnia_: na szybko znalazłem, że osób zarabiających powyżej 20k miesięcznie jest w Polsce niecałe 2%. Więc można bezpiecznie przyjąć, że zarabiających powyżej 40k miesięcznie (500k rocznie) jest 1%.

I teraz, według partii Razem, opodatkowanie części dochodów tego 1% ludzi sprawi, że nagle w Polsce nastanie dobrobyt. No muszę przyznać, że
@MadokaDobraWaifu: problem w #!$%@? kapitalistów i bogaczy jest taki, że o ile lewica słusznie znajduje ich wady i wypaczenia jakie powodują, tak proponowane rozwiązania wypaczają rzeczywistość i pogłębiają problemy. Ilekroć wprowadzano bardzo wysokie podatki dla najbogatszych, i to rzędu nawet tych 75 procent dochodu, tylekroć szybko się z tego wycofywano, bo traciła, uwaga, klasa średnia i biedota.

Socjalistyczno-socjaldemokratyczno-lewicowe teorie przeczą w pewnym sensie samym sobie, bo z jednej strony wychodza z
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kadbery:

Dyskusja się toczy na temat progresji podatkowej a wy pier#olicie o nacjonalizacji majątków i wracaniu do komuny


Bo podatek 75% to nie jest progresja podatkowa tylko właśnie #!$%@? komuna umysłowa. Pomysł tak abstrakcyjny, że nikt normalny by nad nim nie dyskutował. Już samo to co się wyprawia w Polsce to jest hit, gdzie w drugi próg wpada się przy śmiesznie niskich zarobkach.
Dla ciebie każdy podatek to kradzież, prawda? Od jakiego progu podatek to nie kradzież?


@kadbery: Nie każdy. Jestem zwolennikiem oddawania równej części dochodu powyżej pewnej, ustalonej kwoty wolnej od podatku (wyższej niż obecna bez wątpienia)

Opowiedz mi swój plan na zrównoważenie szans, to może nawet się zgodzę. Jak to zrobisz, kiedy już na wstępie nie ma równych szans, bo inni mają nieporównywalnie większy kapitał?


@MadokaDobraWaifu: Rzecz jasna pomoc Państwa. Dla
@xCytrulina: Znaczna część osób w dyskusji piszę że wprowadzenie tak wysokiego podatku wpłynie na gospodarkę ponieważ firmy nie będą chciały tu inwestować. Przypominam że jest to propozycja podatku dochodowego, nie opodatkowania przedsiębiorstw, a majątek firmy nie jest majątkiem jej właściciela. Właściciel będzie płacił podatek wyłącznie od wypłacanej sobie samemu pensji i dywidendy, a 75% będzie tylko od kwoty przekraczającej 0,5 mln. Osobiście uważam że tego rodzaju podatek progresywny to dobry kierunek,
@venividi: Jeżeli dostrzegasz, że bariera kapitału jest nie do przeskoczenia, to rozumiesz, że problem jest systemiczny, a nie jednostkowy. Dla mnie jest to moralnie niedopuszczalne. Dla Ciebie odebranie im rzeczy, które są nie do zdobycia dla 99% ludzi jest niedopuszczalne.
Nie mogę się również zgodzić, że gdyby wszyscy mieli taki sam dostęp do edukacji, służby zdrowia, miejsca zamieszkanie etc. to problem rozwiązałby się sam. W społeczeństwie nadal będą istnieć jednostki, których
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kadbery: czy ja dobrze rozumiem, że zakładasz że to, że milionerzy zostali nimi ciężka praca to fałsz?

Czy może uważasz jednak że wielu milionerów na swój milion+ zapracowało nie tylko ciężarem pracy, ale szczęściem, podarowaną częścią kapitału itd., tylko niedokładnie opisałaś rzeczywistość?

Nie sądzę, że takie uogólnienia w kontrze do uogólnienia "milioner to skutek etosu pracy" są w jakikolwiek sposób lepsze.

Są co najmniej skrótem myślowym rysującym zakrzywiony obraz rzeczywistości, żeby