Wpis z mikrobloga

Nie mogę się również zgodzić, że gdyby wszyscy mieli taki sam dostęp do edukacji, służby zdrowia, miejsca zamieszkanie etc. to problem rozwiązałby się sam. W społeczeństwie nadal będą istnieć jednostki, których poziom życia jest nieosiągalny dla nikogo - chyba, że, tak jak oni, urodzisz się fartownie.


@MadokaDobraWaifu: Oczywiście będą takie jednostki, ale nie rozumiem w czym to przeszkadza, skoro i tak każdy mialby dostępne narzędzia aby poprawiać swój status. A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kadbery: ehh...

Poziom życia w Chinach ogromnie się podniósł w ciągu ostatnich lat.
Ale wszyscy ciężko pracujący, czy to w Chinach czy innych krajach, w ciągu jednej nocy nie stali się milionerami, więc to znaczy że system nie działa i trzeba bogatszym ludziom dowalić ¯_(ツ)_/¯
Za każdym razem.

A zachodnia gospodarka super sobie radzi z dotychczasowymi utrudnieniami, wcale się nie załamuje i dlatego można jeszcze bardziej przyhamować.
  • Odpowiedz
Oczywiście będą takie jednostki, ale nie rozumiem w czym to przeszkadza


@Gumaa: Bo pieniądze to władza, a nie tylko środek wymiany. Fajnie, że każdy ma dostęp do lekarzy i szkół, ale co z tego, jak inni mogą po prostu decydować o losie większości? Albo są poza etycznymi barierami?
Niestabilne jak dzisiejszy układ, bo jak długo ludzie z nieskończoną władzą będą trzymani w ryzach własnym kodem moralnym? Nagle skończy się wyzysk i przedmiotowe traktowanie innych? Nagle 1% będzie mieć duszę i martwić się o innych? xD

Nikt nie doszedł do majątku bez pomocy klasy robotniczej, chyba, że mówimy o kimś kto manipuluje giełdą i tak doszedł do milionów (co też jest głupim założeniem), ale błagam. Naprawdę ktoś, kto wzbogacił się na manipulacji rynkiem zasługuje na wysoki status? Nawet w dzisiejszym kapitalizmie? To już Bezos ma większą
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu: po pierwsze wołasz złą osobę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie tak tylko wtrącę, że mniejsze państwo, skupiające się tylko na tym co niezbędne, czyli na egzekwowaniu prawa, skuteczniej radziłoby sobie z ludźmi obecnie spod tego prawa wyjętymi.

Obecne rządy są zbyt duże i są zbyt skorumpowane. One są głównym powodem przez które ludzie zdobywają takie fortuny i potem są bezkarni.
Odpowiedzialność się rozmywa, produkowana jest ogromna ilość bezużytecznego, utrudniającego życie prawa - więc łatwiej o
  • Odpowiedz
Nie pisz do mnie o problemach jednostkowych, tylko o systemicznym podnoszeniu nielicznych z nas do statusu półbogów, żerujących na biedzie innych.


@MadokaDobraWaifu: Cóż. Trudno z takimi "argumentami" polemizować XD Wydaje mi się że masz podobny kompleks ludzi bogatych co antysemici kompleks żyda.

Nie rozumiesz tego że ktoś mógł się dorobić, ale nie kosztem innych, tylko z ich pomocą, a to jest różnica. Dla Ciebie każdy bogaty jest jak pijawka, fakty
  • Odpowiedz
, jak inni mogą po prostu decydować o losie większości? Albo są poza etycznymi barierami?


Nie są, a jeśli są to nie powinni. Od tego są sądy a nie redystrybucja :)

I nie rzucaj mi bzdurami typu 'TOBIE NIE ZALEŻY NA DOBRZE OGÓŁU' bo to tak żenujące, że prawie nie odpisałam


@MadokaDobraWaifu: Ale nie przedstawiłaś żadnych pomysłów, które mogłyby ten kapitalizm okropny zastąpić. W każdym swoim poście tylko mówisz ze
  • Odpowiedz
Nie rozumiesz tego że ktoś mógł się dorobić, ale nie kosztem innych, tylko z ich pomocą, a to jest różnica


@venividi: Niestety to niemożliwe, jeżeli system jest tak zaprojektowany, że większość wartości pracy robotników jest zabierana przez tego 'u góry'. Sorry, ale jeżeli uważasz się za równych z nimi to kupiłeś ich kłamstwo.

Może klasa robotnicza nie wie że jest okradana

No, nie wie. Ty nie wiesz, większość ludzi nie wie. To nie ich wina, język choćby marksizmu jest ekskluzywny, ale
  • Odpowiedz
Niestety to niemożliwe, jeżeli system jest tak zaprojektowany, że większość wartości pracy robotników jest zabierana przez tego 'u góry'. Sorry, ale jeżeli uważasz się za równych z nimi to kupiłeś ich kłamstwo.


@MadokaDobraWaifu: To już brzmi jak sekciarstwo. Niech w takim razie robotnicy założą własne przedsiębiorstwo i nie dają się wykorzystywać. Ale chyba oboje wiemy że gdyby im się to udało to prędzej czy później pojawiliby się liderzy nadzorujący pracę, albo ktoś kto by to wszystko musiał trzymać w ryzach. Nagle by się okazało że wróciliśmy do punktu wyjścia ¯\_(ツ)_/¯

Ty nie wiesz, większość ludzi nie wie. To nie ich wina, język choćby marksizmu jest ekskluzywny, ale to prawda. Ludzie nie mają czasu nawet obejrzeć filmu, co dopiero czytać teorie
  • Odpowiedz
Wprowadzając podatek dla najbogatszych kręcicie kija na siebie, nie będzie tylu chętnych do inwestowania w kraju który karze cię za to że inwestujesz i ryzykujesz


@ButtHurtAlert: Najbogatsi ludzie zwykle nie płacą żadnych podatków. W jakim kraju płaci podatki Zuckenberg? Tylko tam jest dostępny Facebook czy na całym świecie?

Nie widzicie też tego że to te osoby robią miejsca pracy, dzięki którym możecie pracować


@ButtHurtAlert: ....
  • Odpowiedz
To prawie jak za darmo, biere xD

Razem aka rakłem aka "daj mnie to mnie to się należy" aka "za nie swój hajs baluj" xD xD xD

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chcieliby w ogóle mieć szansę uczestniczyć w tej grze nie ma powodu, żeby milioner zarobił kolejny milion indywidualnego dochodu.


@kadbery: No tak, po co człowiek który osiągnął sukces ma zarobić i być może rozbudować firmę. Niech CDP oddaje kasę za Wiedźminy bo po co mają inwestować i wydawać nowe gry z których będą dochody jak mogą dać na żuli, 500+ oraz co najważniejsze, zastępy biurokratów którzy tak bardzo znają się
  • Odpowiedz