Wpis z mikrobloga

ale generalnie jeżeli ktoś jest Billem Gatesem i stworzy produkt zmieniający świat i dający miliardom ludzi możliwość korzystania z nowej technologii będącej światowym standardem


@Wap30: Ten produkt nie stworzył Bill Gates, tylko jego współpracownicy i jeden anonimowy ziomek, od którego kupił kod za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy dolarów. To co Bill Gates zrobił, to zręcznie obracał się w rynkowych warunkach. Jego umiejętnościami są zarządzanie i dostosowanie się do aktualnego systemu
  • Odpowiedz
@DizzyEgg
@MadokaDobraWaifu
@kadbery nie rozumiecie jednego. Nie licząc milionerów którzy się wzbogacili przez układy i koneksje jak przy reformach ustrojowych i prywatyzacji, to reszta musiała grać ostro, inwestować, sprzedawac ludziom coś czego potrzebują. Jak zabierzesz milionerom możliwość bezpiecznego życia w kraju to po prostu uciekna do innego i nie będą tutaj inwestowali. Będzie gówno ale po równo, pewnie wam to pasuje bo w prlu też tak było ( ͡
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Masz rację, pierwszy raz słyszę tę opcję dialogową. Ten mityczny ciężko pracujący, uczciwy miliarder, należy chronić jego interesów!

Tak naprawdę macie tylko jeden argument, jak ktoś narzeka na kapitalizm - 'za komuny było gorzej'. Czyli nic.
To nie jest argument.
Przestań.

  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu bo żyjecie w najlepszym okresie w historii świata i narzekacie jak miernoty. Nieskończone możliwości rozwoju, możesz być kim chcesz wystarczy chcieć, a wy tęsknicie za ustrojem który upadł wiele razy, tylko że to jest piękna wizja dla was bo nie trzeba nic robić, wystarczy chodzić dom praca dom bo państwo wszystko ogarnie.

Podejrzewam że jestes biedakiem zarabiającym 2k brutto w jakiejś fabryce na taśmie i tym krzykiem próbujesz sobie odbić
  • Odpowiedz
@Hlautameki: Bo byli uprzywilejowani


Co to oznacza? Poszedł do nich ktoś na ulicy i powiedział uprzywilejowuje Cię! Czy urodzili się uprzywilejowani i wtedy szpital przelał im miliony na konto? :)
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu skoro uwazasz że mój argument jest gowniany bo odwołuje się do komuny to chyba nie masz prawa odwoływać się do błędów dyskusyjnych skoro dyskusji kulturalnej od dawna nie prowadzisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie ogarniam co może być złego w kapitalizmie że tak go opluwacie. Ja dzięki takiemu wydaniu jakie jest w Polsce zdobyłem doświadczenie i wyrwalem się z biedy. Twoje wypowiedzi po prostu nie świadczą
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu: Ale tak wysoki podatek to zwyczajna kradzież. Odebranie komuś 3/4 dochodu tylko dlatego że śmie śmieć zarabiać więcej. Jakie przesłanie z tego płynie? To że ktoś ma lepiej to znaczy że należy go cisnąć jak cytrynę?

To nie jest obrona mitycznego, ciężko pracującego miliardera tylko zwykłą obrona równości. Przecież w świetle obecnych przepisów podatkowych ten miliarder i tak odprowadza ogromne pieniądze z podatków. Weźmy podatek liniowy dla uproszczenia. 19%
  • Odpowiedz
Wykopki takie oświecone a nie rozumieją jak działają progi podatkowe i podatek progresywny - nikt wam nie zabierze 75% od całego dochodu, spokojnie.
Btw - im większą masz firmę i kapitał tym bardziej wykorzystujesz zasoby państwa - infrastrukturę komunikacyjną, pracowników, których państwo kształci za darmo.
Nasz system podatkowy jest w rzeczywistości regresywny, - biedni oddają państwu największy odsetek swoich dochodów - ze swojej pensji netto większość poświęcają na konsumpcję obciążoną VATem, który
entrprs - Wykopki takie oświecone a nie rozumieją jak działają progi podatkowe i poda...

źródło: comment_91M6SMALExgW5dvovf2v1z57rYnSIUDy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Twoje wypowiedzi po prostu nie świadczą o wysokim stanie zarobkowym, najczęściej antykapitalistami są ludzie ubodzy


@ButtHurtAlert: Jednym z założeń anty-socjalistycznych jest wiara, że ludzie to samolubne śmieci i niczym się nie dzielą. Myślisz, że mnie dziwi, że myślisz, że jestem biedna? xD

Nie mówiłam o Twojej kulturze, tylko o błędach logicznych. Raczej nie to samo

@venividi: 75% dochodów, tak właśnie działają progi podatkowe xD Powinien być generalnie stu
  • Odpowiedz
@entrprs
@MadokaDobraWaifu tylko wy nadal nie rozumiecie najważniejszej kwestii. Wprowadzając podatek dla najbogatszych kręcicie kija na siebie, nie będzie tylu chętnych do inwestowania w kraju który karze cię za to że inwestujesz i ryzykujesz. Nie widzicie też tego że to te osoby robią miejsca pracy, dzięki którym możecie pracować. To jest prosta logika której najwyraźniej nie pojmujecie.
Dlaczego nazywasz systemem kastowym coś co nim nie jest?
  • Odpowiedz
Nie widzicie też tego że to te osoby robią miejsca pracy, dzięki którym możecie pracować


@ButtHurtAlert: Nie mam słów do Ciebie xD
Pan Janusz taki dobry a jego but taki smaczny, on mi pozwala mieć miejsce pracy, mam jego pozwolenie na życie!
O dziękuje Pan Janusz, że muszę pracować w gównianej firmie bez praw pracownika, bo inaczej umrę z głodu.
Pan Janusz
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu czemu jako argumentu używasz domniemanego łamania prawa? Zawsze możesz zgłosić do instytucji jak coś Ci się nie podoba.
Jeśli nie chcesz pracować pod kimś samemu możesz założyć firmę, problem rozwiązany, w prlu to było niemożliwe ;)
  • Odpowiedz
  • 0
poczytaj sb o historii podatku dochodowego i jak wpływy z niego w USA paradoksalnie się zwiększyły po drastycznej obniżce stawki. Krzywa Laffera się klania ( ͡° ͜ʖ ͡°) @venividi w którym roku?
  • Odpowiedz