Wpis z mikrobloga

#naukowcywiary #shitwykopsays

zostawiam skrina potomnym, zanim usunie i będzie się wypierał, że niczego takiego nie napisał.

cobyście za każdym razem, kiedy @Brzytwa_Ockhama zacznie coś popierdywać o nienaturalności, albo że homoseksualizm jest wbrew naturze, mieli w pamięci, jaką wybitną wiedzą biologiczną dysponuje ʕʔ
tojuzprzesada - #naukowcywiary #shitwykopsays 

zostawiam skrina potomnym, zanim us...

źródło: comment_l8GHYo81VQ6fT9jTo3UPxTTXvbSOfaFY.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BotGirl: z tym, że ja nigdzie nie napisałem, że to to samo.
Skoro jest procesem oczyszczania to właśnie przygotowuje te struktury bo widocznie gdy te struktury są zanieczyszczone cały proces mógłby się nie udać.
to, że się rodzi więcej dzieci na wsi nie znaczy że wieś tego jest przyczyną :)
  • Odpowiedz
@piczu:

to, że się rodzi więcej dzieci na wsi nie znaczy że wieś tego jest przyczyną :)

Dobra, tu mnie złapałeś, zbytnio uprościłam :).
  • Odpowiedz
to, że się rodzi więcej dzieci na wsi nie znaczy że wieś tego jest przyczyną :)


@piczu: Widzę dalej się popisujesz logiką. Rozumiem, że chciałeś zabłysnąć znajomością różnicy między korelacją a przyczynowością, ale ci się nie udało - "wieś" jak najbardziej może być przyczyną większej dzietności kobiet, chociażby ze względu na konserwatywny charakter jej populacji, brak innych opcji życiowych dla kobiet, czy też potrzeba pomocy w utrzymaniu gospodarstwa i roli
  • Odpowiedz
@BotGirl: po prostu wydaje mi się, że gdyby miesiączka nie była potrzebna to organizm kobiety by nie posiadał takie procesu. A jeśli go posiada, to wydaje mi się że jest on właśnie po to żeby zapłodnienie/ciąża mogły przebiegać w optymalnych warunkach. I do tego ten proces tak na prawdę jest kobiecie potrzebny jedynie z tego powodu, żeby mogła zostać zapłodniona i urodzić potomstwo a nie żeby mogła jeść, czy oddychać.
  • Odpowiedz
@Hound: przyczyną rodzenia się dzieci jest wieś? przyczyną rodzenia dzieci są ludzie przecież. A co wpływa na ich decyzję to druga sprawa. Gdyby rząd powiedział, że daje 500+ tylko mieszkańcom miast i nagle w miastach by się zaczęło rodzić więcej dzieci niż na wsi to też byś powiedział, że miasto jest przyczyną wyższej dzietności?
  • Odpowiedz
@piczu: W czasie ciąży nie ma miesiączki ze względu na poziom hormonów. Wzrasta progesteron, LH pobudza produkcję dużych ilości proge, wzrastają estrogeny, prolaktyna również.

Poza czasem ciąży - kobiety z wysokim proge i/lub prolaktyną mogą nie mieć krwawienia.

dobra to poco Tobie miesiącka? jednym zdaniem :)


Od dawna nie miesiączkuję.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: no to po co kobiecie miesiączka? Skoro kobieta, będąc młoda jej nie ma i po okresie pokwitania również, to nawet na tej podstawie można stwierdzić, że jakieś jest jej znaczenie w tym że kobieta ma możliwość wydania potomstwa.
Nie musi to być bezpośredni związek ale jednak jakiś jest. Bo do niczego innego kobiecie ta miesiączka nie jest potrzebna i spokojnie by mogła żyć bez niej. To co napisał op
  • Odpowiedz
@KRISSVector: no dobra, ale po co ona jest Twoim zdaniem? Nie ma żadnego celu?
To tak jakby powiedzieć, że męski organizm produkuje plemniki tak po prostu i nie ma to nic wspólnego z rozmnażaniem bo przecież jest tyle facetów co produkuje plemniki a nie ma potomstwa z takich czy różnych względów..

To jest tak jak powiedzieć, że do jazdy autem nie potrzeba paliwa. No jasne, bo mogę wsiąść do auta
  • Odpowiedz