Wpis z mikrobloga

#naukowcywiary #shitwykopsays

zostawiam skrina potomnym, zanim usunie i będzie się wypierał, że niczego takiego nie napisał.

cobyście za każdym razem, kiedy @Brzytwa_Ockhama zacznie coś popierdywać o nienaturalności, albo że homoseksualizm jest wbrew naturze, mieli w pamięci, jaką wybitną wiedzą biologiczną dysponuje ʕʔ
tojuzprzesada - #naukowcywiary #shitwykopsays 

zostawiam skrina potomnym, zanim us...

źródło: comment_l8GHYo81VQ6fT9jTo3UPxTTXvbSOfaFY.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piczu:

no to po co kobiecie miesiączka?


Natura sobie wymyśliła, że skoro napracowała się przy wspaniałym meblowaniu endometrium i przygotowywaniu środowiska pochwy i niestety nie doszło do zapłodnienia, to wywala meble na śmietnik, bo nie są potrzebne, nie ma bombelka i nie ma dla kogo ich trzymać. Czaisz?
Miesiączka to oczyszczanie się macicy, bo wspaniała, mięciutka wyściółka nie jest jest potrzebna, skoro żaden samiec nie był tak łaskawy i
  • Odpowiedz
@KRISSVector: https://parenting.pl/ - to idż im też wytłumacz, że się mylą bo to od nich zdanie.
Skoro miesiączka w żadnym wypadku nie jest potrzebna do ciąży to po co ona kobiecie ja się pytam?

Natura sobie wymyśliła, że skoro napracowała się przy wspaniałym meblowaniu endometrium i przygotowywaniu środowiska pochwy i niestety nie doszło do zapłodnienia, to wywala meble na śmietnik, bo nie są potrzebne, nie ma bombelka i nie ma dla kogo ich trzymać.


więc skoro wyrzuca na śmietnik, to widocznie po to żeby do zapłodnienia mogło dojść w
  • Odpowiedz
@piczu: Nie wierzę, że od miesiąca nadal nie zajrzałeś do podręcznika.

więc skoro wyrzuca na śmietnik, to widocznie po to żeby do zapłodnienia mogło dojść w kolejnym cyklu


Nie wiem, jak prościej wytłumaczyć, żebyś zrozumiał. Jeśli dochodzi do zapłodnienia, to okej, meble zostają. Jeśli nie, to na śmietnik, bo tak to jest zaprogramowane, że spada progesteron i estrogen. Te hormony trzymają wyściółkę w ryzach. Spad ich poziom, meble
  • Odpowiedz
@KRISSVector: to czy cykl menstruacyjny może toczyć się bez miesiączki?
ja to wszystko rozumiem.. ale to oczyszczanie macicy jest właśnie po to, żeby przygotować kobietę do zapłodnienia. Bo jeśli nie to po co innego?
Pytanie bardzo proste, czy kobieta która stale nie ma miesiączki (czyli po menopauzie) może zajść w ciążę czy nie? Skoro twierdzisz, że miesiączka jest zupełnie niepotrzebna, to czemu kobiety po menopauzie nie zachodzą w ciążę?
Zresztą
  • Odpowiedz
@KRISSVector: to skąd to stwierdzenie "Miesiączka rozpoczyna cykl menstruacyjny" ?
Serio twierdzisz, że miesiączka nie ma nic wspólnego z układem rozrodczym kobiety? To jest serio dla mnie niepojęte..
Ja zadaje proste pytania. Skoro kobieta mogłaby rodzić dzieci bez miesiączki i żyć normalnie bez miesiączki to po co jej to? Bo jak stwierdziłaś, może bez tego żyć.. Ty z książką wyskakujesz, a ja proszę o odpowiedzi na proste pytania.

Miesiączka jest
  • Odpowiedz
@piczu:

Zresztą zaraz powiesz, że facet nie jest potrzebny do zajścia w ciążę no bo wiadomo że można się zapłodnić in-vitro ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jesteś takim nieukiem, że głowa mała. Skąd
  • Odpowiedz
@KRISSVector:

Widzisz, Twoja logika jest kiepska. Bo stwierdzasz coś czego nie wiesz. Sugerujesz, że nie skończyłem szkoły nie mając o tym bladego pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jestem całkowicie trzeźwy..

Nic nie przeinaczam, dałem Ci cytat z jednej strony https://parenting.pl/ (z którym się nie zgadzasz), teraz daje Ci z drugiej (mjakmama24.pl) i pytam czy może z nim się zgadzasz to nie umiesz powiedzieć
  • Odpowiedz
@piczu: Jeśli wrzucasz linki, wrzucaj je do całych artykułów. Tak jak powiedziałam, dzisiaj Ci odpiszę.

Sugerujesz, że nie skończyłem szkoły nie mając o tym bladego pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) i

Podstawową tak, ale nic poza tym. Przypomnij mi, kto zadał strasznie głupie pytanie o menopauzę, które aż wstyd zadawać, bo przerabia się ten temat na biologii?
  • Odpowiedz
  • 0
@KRISSVector dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.. jesli miesiączka nie jest powiązana tym, że kobieta może wydawać potomstwo to proszę o odpowiedź z czym jest związana.
  • Odpowiedz
@piczu: Wiesz, problem polega na tym, że dalej nie wiem, czego nie rozumiesz i jakie jest Twoje pytanie.
Cykl miesiączkowy liczy się od pierwszego dnia wystąpienia krwawienia, ponieważ wskazuje to na brak zagnieżdżonej komórki. Miesiączka jest powiązana z tym, że nie ma zapłodnienia, jest wynikiem niepoczęcia. Menstruacja jest spowodowana ustaniem czynności ciałka żółtego. Poprzedza ją krótkie niedokrwienie, następnie rozszerzenie naczyń włosowatych, które wypełniają się nadmiernie krwią i pękają. W wyniku
  • Odpowiedz
@KRISSVector: nie twierdzę, że jest potrzebna do zajścia w ciążę ale to jednak proces związany z tym, że kobieta jest zdolna do rozmnażania. Bo do sikania ani wydalania jej to tym bardziej niepotrzebne jest. Ani do myślenia też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) "miesiączka jest niewątpliwie związana z możliwością poczęcia przez kobietę potomstwa." to moje słowa, w których nie stwierdziłem, że ona jest potrzeba do zajścia
  • Odpowiedz
@piczu:

to jednak proces związany z tym, że kobieta jest zdolna


Takim procesem jest cały cykl miesiączkowy. Menstruacja jest efektem braku zapłodnienia, to końcowa
  • Odpowiedz
@KRISSVector: Nie, nie rozpatruję miesiączki jako czegoś potrzebnego do zajścia w ciążę, jednak jako procesu, który przygotowuje ciało kobiety do ciąży. Więc patrząc szerzej jest to proces z tym związany ale nie bezpośrednio.
I tak też pisałem od początku, że jest to związane a nie wymagane.

Menstruacja jest efektem braku zapłodnienia, to końcowa stacja.

to czemu w wielu miejsach podają, że jest początkową stacją cyklu?
piczu - @KRISSVector: Nie, nie rozpatruję miesiączki jako czegoś potrzebnego do zajśc...

źródło: comment_RK0mS2HLlbj6WWC1vD1nLx6lqjjRcaa1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@piczu:

Nie, nie rozpatruję miesiączki jako czegoś potrzebnego do zajścia w ciążę, jednak jako procesu, który przygotowuje ciało kobiety do ciąży.


Miesiączka to nie proces. miesiączka to zakończenie tego procesu. Miesiączka nie przygotowuje ciała kobiety do
  • Odpowiedz
Miesiączka nie przygotowuje ciała kobiety do ciąży.


@KRISSVector: To po co ją kobieta ma? Czemu cykl miesięczny nie występuje bez miesiączki skoro bez tego kobieta mogłaby zachodzić w ciążę? Natura utrzymuje proces niepotrzebny?
  • Odpowiedz
To po co ją kobieta ma?


@piczu: Od miesiąca o to pytasz i od miesiąca wszyscy Ci tłumaczą, że po to, aby wydalić z macicy to, co niepotrzebne. Organizm nie będzie w nieskończoność utrzymywał przygotowanej macicy i wysokiego poziomu hormonów. organizm pozbywa się balastu.

Czemu cykl miesięczny nie występuje bez miesiączki


Od miesiąca tłumaczymy Ci, że występuje.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: no to skoro wydala z macicy to co niepotrzebne i oczyszcza ją cyklicznie, to widocznie jest to potrzebne żeby macica była "sprawna". Przecież utrzymuje ją przygotowaną tylko cyklicznie. Prawdopodobnie organizm kobiety nie jest w stanie utrzymywać ciała kobiety cały czas gotowej do zapłodnienia i miesiączka jest jakby procesem zresetowania się.
Uważasz, że gdyby kobiety nie miały wcale miesiączki to normalnie by mogły w ciążę zachodzić?
  • Odpowiedz
: no to skoro wydala z macicy to co niepotrzebne i oczyszcza ją cyklicznie, to widocznie jest to potrzebne żeby macica była "sprawna".


@piczu: Tłumaczę Ci, że dzieje się to, ponieważ hormony nie mogą być utrzymywane cały czas na tak wysokim poziomie. Tak jest skonstruowany organizm. Tu nie chodzi o "sprawność" macicy, ponieważ ta jest sprawna cały czas.

Uważasz, że gdyby kobiety nie miały wcale miesiączki to normalnie by mogły
  • Odpowiedz