Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

Dzisiaj pojawia się ostatnia mapka.

To już koniec akcji #bezpiecznewakacje prowadzonej przez Policję.

Również jest to też koniec codziennej smutnej informacji ile osób zginęło na drodze.
Ale też trzeba pamiętać że poza wakacjami też giną ludzie na drogach.

Pozdrawiam wszystkich mirkow którzy mi pisali ze dana kropka to ich przyjaciel lub członek rodziny. Trzymajcie się

Wielu mirkow mi pisało że widziało dany wypadek na drodze.

Był też Mirek który pisał mi że prawie sam został kropką, wysłał zdjęcia swojego auta, nic mu się nie stało, ale dwa tygodnie jakoś później pisze do mnie ponownie i mówi że jego kumpel niestety ale nie oszukał przeznaczenia.

Minął 74/74dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

8 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
582

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
646


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

Dzisiaj ...
źródło: comment_WVlyBBypaEvSzRRVVoAcKS7T78bqMwqv.gif
  • 62
@balbezaur: ja wiwm ze A4 to gówno pełne debili i sam nie lubię nią jeździć choć kilka razy w roku muszę, ale w te wakacje i na tej mapie całym ponad 670km przebiegu A4 dotyczą 4 kropki więc 4 wypadki w których zginęlo 9 osób w tym 5 we wczorajszym wypadku a natężenie ruchu jest olbrzymie.
@Birbirgo13: O masakra. To niesamowicie kontrastuje ze Skandynawią. W sierpniu 2019 na drogach Norwegii zginęło 10 osób...


@swoopske: Norwegia ma nie wiele więcej mieszkańców, niż Warszawa i okolice. xD Do tego mają duże i nowe samochody, a nie stare passaty.
@grandmasterb: Pareidolia – zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, czemu towarzyszy poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń (co odróżnia je od iluzji), przeważnie pojawiające się przy pełnej świadomości[1].

Znanymi przykładami pareidolii są: dopatrywanie się przez wiele osób wizerunku diabła we włosach królowej Elżbiety II na portrecie znajdującym się na kanadyjskich banknotach z 1954 roku oraz na kilku zdjęciach przedstawiających dym wydobywający się z płonącego budynku World Trade Center, a także
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@balbezaur: powtórzę się, akurat w tym przypadku a4 o dziwo nie zbiera żniw (było kilkanascie razy takich podejrzeń podczas tych statystyk), przez wakacje zginęło na niej 4 osoby plus 5 osób wczoraj (tragiczny wypadek), także większość sugerujących kropek nie znajduje się na A4.
@Ult1me: masz jakieś konkretne wypadki na tych drogach S i A pod Łodzią czy tak po prostu po kropkach na mapie wymyśliłeś. na tych drogach to jest dużo bezpieczniej - znikomo mała szansa na czołówkę i zerowa na to, że ktoś wymusi z prostopadłej podporządkowanej.
A kropka na autostradzie to może być coś takiego: https://dziennikbaltycki.pl/smiertelny-wypadek-na-wiadukcie-nad-autostrada-a1-nie-zyje-rowerzysta/ar/c4-14348929
Ciekawostka; w ciągu wakacji na polskich dropach ginie więcej ludzi niż na drogach Szwecji, Szwajcarii, Norwegii razem wziętych przez cały rok!


@tomosano: Też mam ciekawostkę: w Bangladeszu mieszka więcej ludzi niż w Rosji mimo że Bangladesz jest 116 razy mniejszy. Wiesz, że w Szwecji, Szwajcarii i Norwegii razem mieszka niewiele ponad połowę ludzi co w Polsce? Pewnie śmierci na mieszkańca jest i tak więcej tam niż u nas, ale gęstość zaludnienia
@Abomination: @swoopske: Nie jest to poparte żadnymi statystykami, ale nawet patrząc na te artykuły poniżej to absolutne przestrzeganie prędkości nie zmieniłoby sytuacji aż tak bardzo jak Wam się wydaje: 5 ofiar w busie na autostradzie - busem raczej nie przekroczył prędkości na autostradzie tylko zasnął, DK3 - wygląda na to, że dwa busy się zderzyły czołowo, DW 986 - dwa osobowe zderzyły się pewnie też czołowo (90+90 = 180 km/h
@E160c: nie ma wypadków bo wszystkie ciągle obłożyli pacholkami. Przez 6 miesięcy je rozjezdzali a GDDKiA z uporem maniaka wstawiala nowe. Do tego poprawili rowy i nasypy więc jest w miarę bezpiecznie. Jazda zwłaszcza tomaszowiakow pozostawia wiele do życzenia