Wpis z mikrobloga

#cyberpunk2077 #gry
Kurz opadł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podskórnie wiedziałem, że wspomniany wielokrotnie na wypoku "balonik" pierdutnie tak mocno, że fala wybuchu zburzy wieżę hype'u budowaną przez CDP.
Po zaprezentowanym materiale dobrze widać z ostatniego rzędu jaką chorągiewką są gracze. Tama pękła w 15 minut.
Po jednym materiale ludzie zwracają pre ordery, wychodzą z piaskownicy hype'u, biegną zapłakani do mamusi jaką jest Dying Light 2 żeby poklepała ich po plecach.

Pragnę przypomnieć Wam czołowych wydawców w branży gier. Panie i Panowie, powitajcie ich gromkimi brawami:

1. Cześć, nazywam się Electronic Arts. Przyjechałem do Was z Kalifornii. Mam 37 lat. Pracuję jako sprzedawca jajek-niespodzianek. Moje zainteresowania to wypuszczanie okrojonych gier, olewanie graczy i ich próśb oraz dojenie grubej siopy z mikrotransakcji.

2. Witajcie. Nazywam się Ubisoft. Mam 33 lata. Pochodzę z Francji. Pracuję w takim miejscu, gdzie wymyślamy nowe tytuły dla ciągle tych samych gier. W wolnych chwilach pracuję nad najdłuższym tasiemcem o zakapturzonych rzezimieszkach. Lubię też tworzyć gry nudne i niedopracowane z domieszką Pay2Win.

3. Witam wszystkich z tej strony Bethesta Softworks. Mieszkam w Stanach i tam pracuję. Mam 33 lata. Myślę czy nie rzucić pracy, bo już mi się nie chce robić gier. Fascynuję się marketingiem i próbuję sprzedać demo Fallouta za 76$.

Chłopaki bacznie przyglądają się całej akcji chłostania CD Projekt Red z bliska.
Przypomnijmy jakie firma stawia sobie postulaty w projektowaniu gier.
- Pełny tytuł za pełną kwotę, bez DLC.
- Żadnych ukrytych mikropłatności, lootboksów i innych korporacyjnych psujków,
- Wyciskanie z gry w 100%, zadania poboczne, duża swoboda poza wątkiem fabularnym.

Powiedzcie mi kiedy ostatnio podobne wyzwania stawiali sobie wymienieni wcześniej wydawcy? 5? 10 lat temu?
W dobie chłamu, grającemu na sentymentach do starych gier dostajemy zaledwie ułamek tego co gotuje nam już od lat CDP. Nasza Polska firma jako jedyna ze wszystkich niemal wydawców AAA jeszcze traktuje nas poważnie.

Grafika? Takie EA od lat ma bajeczną grafikę, ale co z tego, skoro to tylko maskowanie tego jakim paździerzem są ich gry.
Już pomijam że gra musi też trafić na obecną generację konsol i tam kompromisy muszą zaistnieć. Wszyscy się bali, czy gra w ogóle ruszy na średniej klasy sprzęcie. W końcu dostajemy odpowiedź, że bez najmniejszego problemu.

Jesteśmy zbyt pobłażliwi dla starych korporacyjnych wyjadaczy, a drzemy kapcia na tych, którzy starają się wnieść do swiata gier trochę sztuki. Cieszmy się że CDP nie nazywa się DVD Projekt Blue i nie należy do elity łapczywych wydawczyków. Do premiery zostało 229 dni. To kupa czasu na poprawienie niektórych rzeczy.

Ja czekam.
  • 24
@TheDzemor:

Nie przegadasz, jak tak patrzę na ten tak od wczoraj to wypowiadają się tu sami janusze gamingu, którzy nie wiedzą jak wyglądają realia. Teraz widać doskonale dlaczego CDPR nie udostępniało wcześniej gameplayu, bo zaraz się wylewają takie pomyje ludzie wrzucają jakieś rozmyte screeny i porównują, patrzą na jakieś doczytywania tekstur itd. Co z tego, że występuje to w praktycznie każdej grze AAA, co z tego, że i tak większość malkontentów
Jesteśmy zbyt pobłażliwi dla starych korporacyjnych wyjadaczy, a drzemy kapcia na tych, którzy starają się wnieść do swiata gier trochę sztuki


@TheDzemor: jakiej #!$%@? sztuki xD jednotorowosc wiedźmina 3 nazywasz sztuka? Odtwarzanie bajek, legend i książek Sapkowskiego w o wiele bardziej okrojonych wersjach tosztuka? Wiedźmin to świetna gra, ale. Pisanie że oni tworzą sztukę... XD udało im się zrobić jedna dobrą grę i dwie niezłe. Tyle.
@Croudflup: Muzyka, świat przedstawiony, dialogi, zadania aż w końcu opowieść, która nawet po przejściu podstawki z dodatkami sprawia, że chce się więcej. Każdy kolejny Wiesiek był lepszy od poprzedniego. To właśnie nazywam sztuką. Takie zjawisko istnieje w branży, choć jest coraz rzadsze. A propos sztuki to słowa Mateusza Tomaszkiewicza w jednym z wywiadów o CP2077. W każdym razie miło usłyszeć, że gdzieś takie pojęcie istnieje.
@TheDzemor może po prostu za stary jestem ale grafika to nigdy nie był dla mnie temat który potrafił mnie odpycha od gry. Może to dlatego że moje pierwsze gry były na Atari u kumpla, Commodore, potem Amiga. Nigdy nie rozumiałem tego hype na Ultra. Mam gtx 1070 i owszem fajnie jak gry wyglądają ładnie ale dla klimatu nadal chętnie zagram w coś jak F2 restoration project. Jak klimat jest dobry to gra
Pobierz emesc - @TheDzemor może po prostu za stary jestem ale grafika to nigdy nie był dla mn...
źródło: comment_N2byfWf8rwDo1pVTqYSj321pFpFJo3Qh.jpg
@TheDzemor świetnie powiedziane. Chłopaki tworzą grę od ilu, 6 lat? Pewnie 3/4 tego czasu poświęcili na stworzeniu rozbudowanego świata gry ze świetną fabułą i ciekawymi questami, a widząc jak to wyglądało w Wiedźminach możemy być tego pewni. No ale nie, teraz można wieszać psy na CDP bo gdzieś się tektura nie doczytała na trailerze xD już nie mówiąc o tym że odbiorcy gier (z filmami i serialami jest tak samo) mają już
@TheDzemor: co do samego cdp to sposób zarządzania i nagminnego crunchu jest dla mnie największym problemem.
No cóż to że grafika musiała przejść downgrade było wiadome jak dowiedzieliśmy się że gra wydzie na te same konsole co wiesiek 3 a już tu były problemy.
Gra miała ogromny hype, nie dało się temu sprostać więc nie dziwota że ludzie narzekają. Zobaczymy jak im wyjdzie, mam nadzieję że ogarną i dowalą nam kolejna