Wpis z mikrobloga

#banggood #tracking #pdm

Słuchajcie co wyrabia banggood. 13 lipca zamówiłem OP7 Red na moje nieszczęście z banggood. W zamówieniach 22 lipca pojawił się status shipped i dostałem numer trackingowy 483 początek znane już wszystkim Royal Shipments aka Świat Przesyłek. Od dnia 20 lipca do dziś moje śledzenie wygląda następująco:

2019-07-20 11:03:53 System has accepted the order
2019-07-20 11:03:50 System is processing the order
2019-07-20 11:03:50 Request for shipping label

Na stronie royalshipments kod pocztowy odbiorcy się zgadza. Między 1 a 19 sierpnia kontaktowałem się z banggood jakieś 6-7 razy, informowałem, że według trackingu przesyłka nie opuściła nawet magazynu, więc jeżeli tak jest to chcę anulować zamówienie. Za każdym razem pisali, że wszystko jest ok i proszą poczekać jeszcze kilka dni, bo przesyłka już jest wysłana. Nie umieli mi powiedzieć na co mam czekać i ile to jest kilka dni, więc 19 sierpnia mimo że minął dopiero miesiąc otworzyłem spór na PayPal. Banggood miał czas na odpowiedź do dziś tj. 29 sierpnia do godziny 17 naszego czasu. Właśnie dostałem mail, że banggood łaskawie odpowiedział, po 10 dniach! W odpowiedzi ujrzałem tylko to:

"Informacje z systemu monitorowania przesyłek
483190710831994, Royal Shipments"

Na pierwszy rzut oka nic nie zauważyłem, skopiowałem ten numer trackingowy i sprawdziłem go na stronie royalshipments o tu: https://royalshipments.com/tt/483190710831994 Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem wiele nowych statusów mimo że dosłownie 15 minut temu sprawdzałem na alipaczce i dla mojej przesyłki wciąż widniały tylko 3 statusy z 20 lipca. Po przyjrzeniu się bliżej zobaczyłem, że dla podanego PayPalowi przez banggood numeru trackinowego kraj odbiorcy to:

Greece (38221) w dodatku przesyłka wysłana 10 lipca czyli przed złożeniem przeze mnie zamówienia...

Dopiero po tym zauważyłem, że podali jakiś inny numer trackingowy niezwiązany z moją przesyłką. Porażka na całej linii, do tej pory, mimo że nie chcieli rozwiązać problemu, starałem się zrozumieć, że mają problem z operatorem pocztowym i że to w zasadzie nie jest ich wina ale po takim jawnym kłamstwie muszę stwierdzić, że był to nie pierwszy ale ostatni zakup w tym sklepie. Mam nadzieję, że PayPal ogarnie co się tam wydarzyło i szybko rozwiąże sprawę na moją korzyść. Jak nie to będę musiał czekać do 60 dni i dopiero wtedy robić chargeback.
  • 19
  • Odpowiedz
@Stragan: Powiem Ci z własnego doświadczenia, jeżeli nie chcesz wyrwać sobie wszystkich kłaków z głowy (jak ten gość co poszedł do teatru w "Misiu") to po prostu nie wnikaj w to co dzieje się z chińskimi przesyłkami. Płacisz, czekasz 60, sporuesz paypalem. Finito. Jeżeli zaczniesz drązyć będzie coraz dziwniej, cooraz dziwniej. Po co Ci to? Szkoda straconego czasu na klepanie w klawiaturę i wczytywanie się w te ich małe chińskie krętactwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@GleboZgryz zakładam że PayPal jest trochę poważniejszy niż BG i odzyskam kasę wcześniej żeby móc kupić telefon gdzieś indziej. Gdybym wiedział że telefon idzie to nie zakładał bym sporu ale widzę że przesyłka nie ruszyła się z miejsca.
  • Odpowiedz
@GleboZgryz: inne osoby postujące pod tagiem banggod, pdm lub tracking po tygodniu widziały inny status z hong kongu i później kolejne np. Nysa, u mnie po 39 dniach nic, więc mogę zakładać, że z przesyłką nic się nie dzieje, tym bardziej, że banggood nie dał mi żadnego potwierdzenia tego, że przesyłka wyszła z magazynu. Ponadto pod tymi samymi tagami postowały osoby które po 60 dniach i więcej nie otrzymały przesyłki wysłanej
  • Odpowiedz
  • 1
@Stragan zrobiłeś poważny błąd, wchodząc przed upływem 60 dni od wysłania paczki, w spór na PayPal z Banggood,

PayPal nie odda ci kasy szybciej niż po 60 dniach, a może w ogóle rozpatrzyć spór na twoją niekorzyść bo uruchomiłeś roszczenie przed terminem dostawy.

Brak trackingu, błędny numer trackingu nie jest podstawą szybszej wypłaty pieniędzy.

Słuchaj kolegi @GleboZgryz bo dobrze mówi
  • Odpowiedz
  • 0
@Jacobi no to mam jeszcze chargeback. Gdybym go nie miał to nie założyłbym sporu teraz tylko po 60 dniach. Banggood natomiast nie kwestionował tego w wiadomości do PayPal że nie minęło 60 dni. Jedyną ich odpowiedzią jest lewy tracking. PayPal wie co się dzieje z przesyłkami z BG w ostatnim czasie więc jestem dobrej myśli.
  • Odpowiedz
@Stragan: Ja z kolei zamawiałem lampę na początku lipca i również otrzymałem numer 483. Paczka wysłana była ze sklepu 23.07 i od 29 lipca status na trackingu wisiał na "waiting for customs clearance". Od tamtego czasu nic się nie zmieniało -- aż do dzisiaj, kiedy to nagle tracking zamienił się w coś takiego:

Parcel dispatched to be delivered (Piła, PL)
2019-08-29 06:34:44 Parcel received by DPD depot (Piła, PL)
2019-08-28 18:26:50
  • Odpowiedz
@Stragan: mi dzisiaj doszło zamówienie z 23 lipca. I patrząc po tagu coś tam się chyba rusza, pomału ale zawsze, więc jakaś tam nadzieja jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stragan: tak to wyglądało u mnie. Paczka na prawie miesiąc utknęła na odprawie celnej w UK, przynajmniej tak mówi banggood. ŚwiatPrzesyłek w rozmowach telefonicznych odpowiadał że oni za paczkę odpowiadają w momencie jak wjedzie do Europy i zostanie oclona, czyli niby od momentu "In transit - Nysa", i w sumie jak oni ją już dostali to poszło zadziwiająco szybko. Także jest nadzieja że i twoja dojdzie!
Quteno - @Stragan: tak to wyglądało u mnie. Paczka na prawie miesiąc utknęła na odpra...

źródło: comment_YNeRJeC50w0TxtzhrZQ71h5SdjSnOldo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Stragan: tak, status o wjeździe do oddziału w Shenzen pojawił się po dwóch dniach, po 6 przesyłka wylądowała UK i tam utknęła na prawie miesiąc, tak jak większość przesyłek. Wygląda na to że pośrednik Banggood który zajmuje się cleniem, przeładunkiem czy czym tam jeszcze innym w UK coś odwala i te przesyłki potem stoją po kilka tygodni. Bo wcześniej to dochodziły w okresie do 14 dniu bezproblemowo.
  • Odpowiedz