Wpis z mikrobloga

#pes czemu ta gra nie jest bardziej popularna od fify? Pograłem po 5h w #fifa19 i demo #pes2020 i stwierdzam że pod względem orientacji taktycznej współzawodników AI te gry są nie do porównania. Grając w fifę miałem cały czas #!$%@? widząc jak komputer nie wychodzi na pozycje/źle kryje, natomiast w PESie to ja czuję się bardziej winny bo nie doskakuję dostatecznie szybko do przeciwnika grając wysokim pressingiem. Wykonywanie celnych podań jest dużo trudniejsze, odpowiednio się ustawiając mam bardzo dużo przechwytów w defensywie bo przeciwnicy online myślą że podanie za siebie z pierwszej piłki będzie wymierzone idealnie tam, gdzie chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°) a edytor taktyczny jest super. jak przeciwnik gra typowe ofensywne 433 to ustawianie się pod lagę i szybkie kontry daje wymierne efekty bo gra na małej przestrzeni jest bardzo trudna (w przeciwieństwie do fify, gdzie akcja bramkowa to 4 podania z pierwszej piłki pod chorymi kątami), a po przejęciu piłki komputer słucha się zaprogramowanych poleceń i faktycznie #!$%@? do przodu na kontrę. jedyne co wydaje mi się nierealistyczne to skuteczność wysokiego podania na dobieg.

co ogólnie ludzie sądzą o fifa vs pes? od kilku lat nie gram w te gierki, wolę FMa, ale ten pes 2020 wydaje się bardzo fajny

#gry #fifa
  • 8