Wpis z mikrobloga

Jestem żonaty od 6 lat. Z żoną znamy się łącznie 10 lat. Jestem jej pierwszym i jedynym partnerem. Od pewnego czasu mamy poważny kryzys, ponieważ ma luba stwierdziła, że życie jest jedno i chciałaby spróbować jak to jest z innymi. Wpadła na pomysł, że rozstaniemy się na miesiąc, oboje "poszalejemy" i później wszystko wróci do normy.

Ja pominąłem jakąś lekcję z zakresu idei małżeństwa czy to teraz jakiś standard?

#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 92
  • Odpowiedz
Ktos juz wrzucal na mirko ze najlepiej rokuja zwiazki gdzie osoby mialy zero albo tylko jednego partnera przed. Te natomiast gdzie jeden z partnerow mial 4 lub wiecej mialy takie rokowania, ze praktycznie rozwod 100%.

Takze tego.


@loczyn: Pamiętam te info. Z chrześcijańskiego portalu xDDD Ale znalazłem inne
  • Odpowiedz
@Lapidarny: ona w miesiąc sobie ogarnie parę akcji, Ty to niewiadomo co zdzialasz.
Ale szczerze to akcja #!$%@? i odpowiedź jest prosta albo budujecie razem albo koniec..
Przykro mi Mirku, się #!$%@?ło.
  • Odpowiedz
@loczyn: Twój przykład też jest anegdotyczny, w moim otoczeniu (ludzie w wieku 25-40 lat) nie ma nikogo, kto byłby że swoim pierwszym partnerem, a połowa tych ludzi jest w szczęśliwych, wieloletnich związkach. Dzięki i wzajemnie :)
  • Odpowiedz
@loczyn: Nie wspomnę o tym, że samo to, że ilość partnerów seksualnych przed facetem (o ile on też miał swoje przygody) i pretensje o tych partnerów biorą się z #!$%@? egoizmu. Ok, jak laska miała 100 bolców przede mną to jest coś nie tak. Jak miała 5 czy #!$%@?, 10 w wieku 30 lat to #!$%@? mnie to obchodzi. Nie sprawia mi przyjemności słuchanie o tych przygodach, ale ludzie ogarnięci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tajemniczygosc: dzięki za głos rozsądku w tej dyskusji! dzięki za przywołanie badania i Zrobienie na tym sekcji :-)
nie zapominajmy Że psychologia to ta dziedzina, gdzie czasami po kilkudziesięciu latach okazuje się że eksperymenty, badania na które tyle osób się powoływało, należy wyrzucić do kosza...

@Retoryk: właśnie jest tak jak mówisz. związki są różne - są szczęśliwe te,.w których ludzie znają się od podstawówki od LO są parą,
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Były parę razy podobne historie pisane przez facetów, zawsze leciały rady, żeby zerwać i się wyszaleć, a dopiero potem myśleć o związku.

Ja dokładnie z tego powodu nie radzę się wiązać z dziewicami, normalny człowiek jest po prostu ciekawy, czy może być lepiej albo inaczej. Serio, płeć tu nie gra roli. Prędzej czy później pojawią się myśli, czy partner przypadkiem nie jest beznadziejny w łóżku, a z kim innym
  • Odpowiedz
Ja pominąłem jakąś lekcję z zakresu idei małżeństwa czy to teraz jakiś standard?


@Lapidarny: Chce się #!$%@?ć w myśl: "znudziło mi się w związku". To bardzo częsty przypadek u oby płci z powodów poligamistycznych. Wpojona nam kulturowa monogamia sobie z tym nie radzi zatem mamy wielu partnerów/partnerek w życiu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@loczyn: @Shzavv: dobra, widzę że z doświadczonymi życiowo panami rozmawiam xD Wierzcie dalej w swoje badania, #!$%@? z życiem, BADANIA NAUKOWE #!$%@? XDDD

Jak wcześniej pisałem, badania też udowodniły że mężczyźni częsciej zdradzają niż kobiety, ale to już nie pasuje pod wasz światopogląd co? Albo te badania są z #!$%@? instytucji? xD Dalej czerpcie wiedzę z wykopu gdzie codziennie wrzucacie artykuły o męskiej depresji, #!$%@? się polek i o tym, że z waszej #!$%@? nie da się wyjść i uważajcie się za mądrych życiowo, a bieganie to nie jest panaceum na depresję od siedzenia przed kompem w niezmienianych od tygodnia gaciach.

Ja #!$%@?, więcej samokrytyki i dystansu mędrcy od 7 boleści #!$%@?. Zaraz wam znajdę 10 innych badań które obalają waszą tezę ale powiecie że są sfałszowane. #!$%@? z tym, że człowiek jest PIERWOTNIE istotą poligamiczną, #!$%@?ć
  • Odpowiedz
Ja pominąłem jakąś lekcję z zakresu idei małżeństwa czy to teraz jakiś standard?


@Lapidarny:
Standard głupoty. Szybko wróci do misiaczka z podkulonym ogonem, bo okaże się że z innymi jednak jest #!$%@? na dłuższą metę.
Mam trzech kumpli z liceum i z każdym ich panna odwaliła coś takiego. Niestety wszyscy trzej wzięli pannę z powrotem i teraz mają dzieci itp.

  • Odpowiedz