Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy. Pomocy. Za tydzień muszę wynająć mieszkanie we Wrocławiu. Znalazłem super ofertę. Gadka szmatką umawianie się. Tylko na koniec właściciel mi powiedział, że w grę wchodzi tylko umowa okazjonalna ( pierwszy raz słyszałem o czymś takim ) i że bedziemy musieli iść do notariusza i podpisać coś o egzekucji - tłumaczył że to zabezpieczenie przed tym jakbyśmy nie płacili to nas wtedy może #!$%@?ć. Teraz pytanie takie. Czy to działa TYLKO wtedy jak nie płacimy czy na prawo nas #!$%@?ć kiedy będzie miał ochotę po prostu?

#nieruchomosci #wynajem #kiciochpyta #pytanie #wroclaw
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@yokusuki: będzie mógł was #!$%@?ć za okresem wypowiedzenia. I dobrze. To jest uczciwe. #!$%@? kogo czy płacicie czy nie, to jego chata, może się będzie chciał wprowadzić za dwa miesiące bo mu dom spłonie. Płacicie co miesiąc, więc miesiąc wypowiedzenia i nara :)
Czy będzie was mógł #!$%@?ć z dnia na dzień? Nie nie będzie mógł.
  • Odpowiedz
@yokusuki: Najem okazjonalny to metoda na przywrócenie równowagi w relacji wynajmujący i najemca. Domyślnie państwo Polskie poprzez ustanowione prawo wspiera najemców w roli pasożyta i traktuje wynajmującego jako frajera.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@yokusuki: jak chcesz mieć pewność, to możesz podpisać umowę na czas określony, gdzie jedyną podstawą wypowiedzenia będzie niepłacenie czynszu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cmada: nie no mam nadzieję ze mnie nie #!$%@? na starcie tylko :p zazwyczaj ufam ludziom.

@Lenrok572: prawda to co mówisz . Tylko nie słyszałem o takiej umowie więc wolałem zapytać :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yokusuki: Będziesz musiał z rodzicami sie pofatygować do notariusza. Chyba nie można tego załatwić bez właścicieli lokalu do którego miałbyś się wyprowadzić po zakończeniu wynajmu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yokusuki: W sumie to nie wiem czy wystarczy zaświadczenie, napisałem z własnego doświadczenia, właściciele mieszkania które wskazalem musieli być u notariusza.
Musi być jakiś sposób na to, kupa ludzi wynajmuje w innych miastach, raczej nie targają rodziców do tego. Dopytaj właściciela mieszkania które chcesz wynająć.
  • Odpowiedz
@yokusuki: Zaświadczenie od rodziców nie musi być notarialnie, notarialnie poświadczasz tylko, że dobrowolnie poddasz się eksmisji w razie wypowiedzenia. Można notarialnie zawrzeć też całą umowę najmu, ale nadal obecność właściciela lokalu, do którego w razie czego możesz się wyprowadzić nie jest wymagana, bo on nie jest stroną tej umowy.
  • Odpowiedz