Wpis z mikrobloga

Jakbym chciała zacząć w #programowanie to od czego najlepiej? Myślałam o pythonie - sa jakieś kursy, książki które polecacie?
Ile mniej/więcej zajmie mi nauczanie podstaw, które pozwola na złapanie jakiejś pracy/stażu, jeśli mogę poświęcić na to ok 20h tygodniowo?
#python #pytanie #programista15k
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kowixx: Przemyśl jeszcze trochę wybór języka. Ja wiem, że niektórzy myślą, że python jest łatwy, ale nie jest według mnie najlepszy do nauki programowania. Tam możesz dodać liczbę do pliku graficznego i on to przetworzy XD W ogóle python/front-end to takie zakamarki programowania, że jak żula na dworcu zapytasz co porabia w wolnym czasie to Ci odpowie, że n--------a front-end za flaszkę z kolegami. Gdybyś była po studiach IT to
  • Odpowiedz
Sam jestem samoukiem. Zajęło mi to półtora roku. Także lekko nie było, a miałem dużo czasu bo poszedłem do gównopracy gdzie mogę spokojnie 8 z 12 h pracy klikać na kompie.


@CyfrowyD:

Podziwiam za samozaparcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Klasyka :) jakiś przeciętnym mireczek chce zacząć programować, więc pyta na mirko. Odpowiedzi max 5, z czego część prześmiewcza w stylu 'UCZ SIĘ ANGIELSKIEGO HEHE', 'BRANŻA SIĘ ZNUDZIŁA? MOŻE JESZCZE 15K BY CHCIAŁ?', ' RYNEK JUNIORÓW TO DNO', 'CZEKAM AŻ TO WSZYSTKO JEBNIE', 'ECH PANOWIE...'.

Różowy kulturalnie zapytał, więc już jest 30+ odpowiedzi, z czego część nawet całkiem składna.

@Kowixx no offence, powodzenia:)
.
  • Odpowiedz
@eoz: przecież to jest facet z różowym paskiem po prostu. Zobacz jakieś wcześniejsze komentarze :D Każdej osoby, która chce zacząć programować szkoda mi tak samo :D Podobno dobrze mieć drugie konto z różowym paskiem jak masz jakieś poważne pytanie. Nie wiem jak daleko można zajść z takim nastawieniem "j---ć innych w IT" pracując w IT. Przecież nawet jak ktoś np. z innego działu przyjdzie do Ciebie to trzeba mu pomóc.
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: tylko bool tak działa, jak zrezstą w multum innych języków, także statycznie typowanych - np c++. Nie ma autocastów z stringów do floatów, i innego pehapowo-javascriptowego gówna. Z drugim punktem się nie kłócę, aczkolwiek tylko zakładając że jest pisany dla specyficznego odbiorcy - aka dorosłego człowieka który chce się przebranżowić i jak najszybciej zacząć zarabiać, zapewne pisząc biznesowe crudy. Licealistów, albo ludzi którzy są zainteresowani jakimś polem w którym
  • Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
@Gruba_kluska: jeszcze nie wiem, ucze się dla samego uczenia i liczę, że coś wyjątkowo mnie wciągnie. Z tego co czytałam, myślę, że dobrym startem byłoby zostać testerem

@CyfrowyD: też myślę, że video poradniki byłyby... przystępniejsze? łatwiej byłoby mi wchłonąć z nich wiedzę. Martwi mnie czas. Pracuję na etacie, zmiany po 10-12h, więc mam ok. 10 dni w miesiącu wolnych. Ale też nie chciałabym się
  • Odpowiedz