Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z #hiszpania, bezrobocie od zawsze dwucyfrowe, zarobki średnie rzędu 6000 zł brutto + wysokie progi podatkowe, a w knajpach nawet na wypizdowie byle sałatka kosztuje 10-15 EUR.

O co tu chodzi? Jak ci ludzie żyją? Zarabiam dużo lepiej niż Hiszpanie a zawsze jak tam jadę to szczególnie w knajpach odczuwam straszną drożyznę, jak porównuję ceny to nawet taki Wiedeń nie wypada drogo przy np. Madrycie, dużo lepiej zarabiający Brytole maja znacznie tańsze jedzenie, i ja tu nie mówię wcale o miejscowościach turystycznych tylko tak jak pisałem nawet o małych mieścinach, byle obiad dla 2 osób i 50-70 EUR, a minimal 900 EUR brutto, W T F :D We Włoszech to się można ratować pizzą za 3 EUR a tutaj to chyba paella za 20 EUR jest uznawana za tanie jedzenie, bo tapasy po 2-4 EUR za sztukę to ja mogę przejeść i 60 EUR i się nie najeść.

#kichiochpyta #europa #zarobki #jedzenie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

znacznie tańsze jedzenie


@mapache: ale przecież to akurat fakt. Jedzenie, środki czystości, leki etc. są tańsze w UK niż w Hiszpanii czy Portugalii. Fakt faktem, często jednak da się kupić lepsze jedzenie taniej - szynki, wieprze, ryby, warzywa. To ta sama pułapka co z "taniością" polskiego jedzenia.
  • Odpowiedz
tapasy po 2-4 EUR


@Silvestre_Cucumeris: Słabo szukasz jedzenia dla biedaków. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomieszkując w Valencii tuż pod blokiem miałem comidas para llevar. Robione na świeżo, arroz a banda - 2,5E. Jak chcesz popłynąć, popłyniesz, jednak znalezienie jedzenia w przyzwoitej cenie też jest możliwe. Powiedziałbym nawet, że jest to znacznie łatwiejsze niż we Włoszech.
  • Odpowiedz
odpowiedz jest prosta. wchodziles do turystycznych lokali. cena jedzenia w sklepach masz taka sama jak w polsce a czasami nawet taniej


@mapache: przecież pisałem że mówię nawet o pipidówach, nie porównuję Barcelony do Bristolu... Zresztą w takim Neapolu gdzie jest największa "turystyka pizzowa" na świecie pizza kosztuje 2,5 EUR. Carbonara do 10. A teraz porównaj sobie to Hiszpanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale przecież to akurat fakt. Jedzenie, środki czystości, leki etc. są tańsze w UK
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: Słabo szukasz... W Madrycie w knajpie pod moim blokiem miałem Menu del dia za 8€ (1 danie + 2 danie + p--o).

Tapasy w Madrycie i w okolicach są darmowe do piwa, p--o w okolicach 1.00-1.20.

W 100 Montaditos masz zawsze tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie podoba mi się to że płacę 20-30 EUR za danie


@Silvestre_Cucumeris: Jesz tylko w restauracjach w centrum miasta? Poza biznesowym lunchem nie zdarzyło mi się zapłacić tyle nigdzie poza fancy restauracją. Foursquare i trip jak najbardziej Ci pomoże, podobnie jak lokalni na couchsurfingu. Jedno p--o i masz dwadzieścia knajp w okolicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Big Mac w UK ok. 3.5 EUR, w Hiszpanii 4.5
  • Odpowiedz