Wpis z mikrobloga

Wrażenia z prawie 2 miesięcy użytkowania 7 pro 12gb ramu, wpływ na odczucia mogło mieć to że wcześniej korzystałam z s10+/xs max/p30 pro/pixela 3 xl

build quality to zdecydowanie terytorium flagowców z jednym sporym minusem (aparat) => szkło z obu stron, przyciski mają idealny skok, aluminiowa ramka ale aparat.. nie dość że wystaje to bardzo powszechne jest to że pod szkło dostają się pyłki i inne tego typu elementu.. Sama po 2 miesiącach miałam już tam tego znaczącą ilość, absolutnie niedopuszczalna sprawa. Już na oneplusach 5 i 6 to było... głośniki grają głośno, są jakieś basy, rozpiętość tonalna też ale jednak "czuć" że ten dźwięk nie jest zbyt głęboki, że basów mogło by być więcej, na maksymalnej głośności zdarzały się szmery

wyświetlacz bajka => bardzo dobra jasność maksymalna (ale dalej nie poziom chociażby s10) i minimalna, kilka trybów od na wzór przesyconych kolorów samsunga po bardziej stonowane. brak efektu pink/blue tint, bez szejka/ziarna. pod kątem występują załamania ale to już kwestia technologii. zaokrąglone krawędzie za to na minus, nie pełnią żadnej funkcji w przeciwieństwie do samsungowych, spore refleksy. 90Hz działa spoko, jednak nie traktowałabym tego jako killer ficzeru a raczej ciekawostki

system/performens => bliżej stockowego andka niż są pixele, totalnie niezawodny, wolny od lagów i przycięć. bardzo wysoka responsywność, ładne animacje. ufs3.0 zdecydowanie robi robotę, aplikacje w ramie siedziały mi po tygodniu, multitasking bez zarzutu. telefon działa po prostu bajecznie szybko i płynnie (chociaż tutaj nadal nie jest to poziom płynności z ajfonów). jest kilka funkcji w stylu miejsca parkingowego ale jak wyżej, bliżej stock andka niż OneUI samsunga a co lepsze to jest w 100% kwestia subiektywna. osobiście wolę więcej funkcji jak w samsungach. aktualizacje częste i szybkie, sierpniowy security patch wpadł jeszcze w lipcu.. w tej kategorii oneplus zdecydowanie plusuje najwięcej, największy atut telefonu

aparat i wideo.. eh... wideo daje radę, jest dobra stabilizacja obrazu, dobry dźwięk z mikrofonów i tylko czasami film gubi gdzieś klatki (z 2 przypadki takie miałam), kolory są względnie dobrze odwzorowane. ale aparat.. szeroki kąt jest po prostu do dupy, nie łapie dużo, bardzo mocno widoczny efekt zaokrąglania na krawędziach, bardzo mocne szumy na wszystkich krawędziach, w trochę bardziej nasłonecznionych sceneriach obiektyw łapie strasznie dużo gliczów i mamy na zdjęciu mase abominacji (przykład poniżej będzie). telephoto 3x (mimo że to przekłamany 3x optyczny) daje radę w przeciwieństwie do szerokiego. główne oczko... bardzo mocny efekt "komiksowania"/oil painting na zdjęciach, HDR często nie wyrabia, balans bieli za to bardzo dobry, kolory są świetnie odwzorowywane. Wideo na plus ale aparat jest strasznie nierówny, szeroki kąt nie do używania

bateria przy adaptacyjnej rozdzielczości (skoki z fhd na qhd), non stop 90Hz, odpalonych Wifi LTE BT NFC i adaptacyjnej jasności wyniki nawet do 9h SoT (70% czasu okolice 6/7/8) przy około 20/25h całego cyklu co jest świetnym wynikiem. telefon ma niby te 12 warstw na ciepło ale nie zmienia to tego że potrafi się mocno nagrzać. zero problemów z sygnałem, ghost touch naprawiony w zupełności albo mój model był wolny od tego

odnośnie kilku pierdół => wyskakujący aparat przedni to strzał w dziesiątkę. nie zaśmieca wyświetlacza, wyskakuje bardzo szybko (istotne przy odblokowywaniu), nie zbiera kurzu, selfie są przywzoitej jakości. skaner pod wyświetlaczem działa bardzo szybko i ma względnie duże pole, z reguły się nie myli (kilka razy potrzebował 2 i 3 próby). dodatkowy przycisk fizyczny, a raczej suwak nad power buttonem to strzał w 10 (wyciszenie/wibracje/normalny tryb)

poniżej kilka zdjęć, zdecydowanie nieudanych i kilka udanych + porównanie z pixelem 3 i s10

https://imgur.com/a/qw6ZnNX

#oneplus #android #telefony
  • 5
@mavon a korzystałas z Xs I s10? Chyba się trochę przewija przez twoje ręce telefonów, powiedz mi który wybrać z tych dwóch
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mavon:
s10+/xs max/p30 pro/pixel 3 xl/ op7pro

Co wybierasz, już bez uzasadnien?

No chyba że coś już o nocie jesteś w stanie powiedzieć
@Akke: ciężkie pytanie, telefony powtornie sobie równe, jeden wybija się szerokim a drugi super płynnym systemem

@Mietu: S10+ albo za max. Note jest krok przed nimi wszystkimi, zdecydowanie najlepszy telefon w tym roku