Wpis z mikrobloga

#antynatalizm
Zawsze jak widzę na mirko wpis o tym że komuś urodził się bombelek albo że zostanie rodzicem, zadaję autorowi jedno proste pytanie: "Dlaczego obarczyłeś niewinną istotę ciężarem życia?". Proste, bo dla kogoś kto decyduje się mieć dzieci w tym świecie, powód takiej decyzji powinien być jasny, jednoznaczny i wyraźny.
W 95% nie dostaję odpowiedzi, w pozostałych 5% odpowiedź jest wymijająca/sarkastyczna.

  • 221
@Blackhorn zrobić sobie dziecko to ok, rozumiem. Ale zrobić sobie dziecko nie mając żadnego zaplecza, niej tylko finansowanego to już tak średnio bym powiedział. Ostatnio czekałem w aucie pod jednym z niskich bloków w wojewódzkim mieście i słyszałem przez okno parteru takie darcie pyska że szok. Dzieciak pyta o coś matki a ta na to "nie wiem daj mi spokój, idź do siebie bo ci #!$%@?ę" i klik zapalniczki. Dzieciak się poryczal,
@Prezes_roku: Poważna odpowiedź xDDDDD
No ale cóż Ty możesz napisać małpko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że masz super życie i dużo pasji? Ja też, z dobrą pracą, własną rodziną i nie nudzę się. Co nie zmienia faktu, że trzeba do tego pracować, walczyć z chorobami, przemijaniem bliskich i całą masą innych rzeczy. Tego że istniejesz niepotrzebnie tak jak każdy, nie oszukasz. Jak już będziesz zdychał, to Cię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Prezes_roku: Poważna odpowiedź xDDDDD

No ale cóż Ty możesz napisać małpko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że masz super życie i dużo pasji? Ja też, z dobrą pracą, własną rodziną i nie nudzę się. Co nie zmienia faktu, że trzeba do tego pracować, walczyć z chorobami, przemijaniem bliskich i całą masą innych rzeczy. Tego że istniejesz niepotrzebnie tak jak każdy, nie oszukasz. Jak już będziesz zdychał, to Cię
@sylwke3100: Tu nie chodzi o to, że ktoś chce się nią przejmować. Jak to zrozumiesz, to zawsze będzie wracać i nie działa to na zasadzie wyboru.
@Prezes_roku: "zwykłym hipokrytą, który dalej egzystuje" Myślisz że da się ot tak #!$%@?ć? Ja jak się na czymś nie znam to nie #!$%@?ę głupot publicznie, ale widzę, że Ty lubisz. Poza tym, samobójstwo a #antynatalizm czy #efilizm nie jest ze sobą związany.