Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1084
Kumpel z różową są już w stadium narzeczeństwa, ona wyszła z inicjatywą aby wziąć kredyt na ślub/wesele XD

Kumpel pokazał jej mema z robotem (tego tam na dole, ofc ja mu kiedyś pokazałem ( ͡ ͜ʖ ͡))

A różowa oburzona że jak on może mieć "takie podejście do ich ślubu"

Kumpel ma święty spokój od 3 dni bo jego laska ma focha i coś rzucała groźbami że go rzuci ( ͡ ͜ʖ ͡)

#logikarozowychpaskow #heheszki #slub
McDermott - Kumpel z różową są już w stadium narzeczeństwa, ona wyszła z inicjatywą a...

źródło: comment_4sZHs18u17kd8FXGTLHGsZ2jwGPhew5U.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • 0
@ruok hotel dla gości nie ma nic wspólnego ani z tanim, ani ze skromnym weselem.

Jaki znowu transport, robisz wesele w formie taboru cyganskiego?
  • Odpowiedz
@kaaban:

A czym pojedziesz z kościoła do miejsca, gdzie jest wesele?
Jak to powiedzmy jest kilka kilometrów? Babciom, dziadkom Pana Młodego każesz bulić za hotel czy wynajmiesz spelunę za 50zł/noc?
Ty w ogóle planowałeś kiedyś jakiekolwiek większe rodzinne
  • Odpowiedz
@McDermott: Wesela to jakieś debilizmy dla głupkowatych konserwatystów już z zasady. Jeśli już koniecznie chce poinformować w jakiś bardziej uroczysty sposób rodzinę o zmianie statusu cywilnego to kawa, placki, dwie godziny poheheszkowania i #!$%@?ć do domu. Niech #!$%@? od tej konserwowej flądry jak najdalej jeśli ma odrobinę rozumu.
  • Odpowiedz
@lukaszzz:
no to u mnie podobnie, tyle że
- sala wyszła drożej (bo w "jedzenie" wliczam też słodkie stoły i tort)
- garnitur wyszedł drożej o 2k (bo wziąłem szyty na miarę)
- suknia nieznacznie drożej
- bez kościoła, ale urzędnik 1k, więc prawie
  • Odpowiedz
@kaaban: Koleś, ty nie ogarniasz chyba jak to jest organizować wesele..

Talerzyk 200zł + 35zł poprawiny x powiedzmy 60 osob = 14100
Fotograf + kamerzysta 3000zl
DJ 2000zł
Garnitur dla Pana
  • Odpowiedz
  • 1
@strean pięknie wyliczyles, że organizacja skromnego wesela to 35k.

Drink bar nie ma nic wspólnego ze skromnym weselem, tak samo zresztą poprawiny

Jakie znowu prezenty dla gości? Z jakiej okazji i dla kogo?

Zaproszenia to kwestia 200zl max
  • Odpowiedz
pięknie wyliczyles, że organizacja skromnego wesela to 35k.

Drink bar nie ma nic wspólnego ze skromnym weselem, tak samo zresztą poprawiny

Jakie znowu prezenty dla gości? Z jakiej okazji i dla kogo?

Zaproszenia to kwestia 200zl max


@kaaban: To co opisałem to właśnie jest
  • Odpowiedz
@Liwiia: Też byłem na wielu weselach w życiu i raczej wszystkie koperty są anonimowe. Co najwyżej mogą wyróżniać się kolorem i można kogoś połączyć z tą kopertą.
  • Odpowiedz
  • 1
@strean jak nie widzisz, to dyskusja wychodziła od skromnego wesela, a aktualnie jest na cyrku: DRINK BAR, PREZENTY DLA GOŚCI, PODZIEKOWANIA, DEKORACJE ZA 4K I POPRAWINY

Jak chcesz ten cały cyrk na swoim weselu to sobie rób, luz. Tylko nie wmawiaj potem całemu światu, że organizacja wesela to 50k, skoro 20% tej kwoty to twoje fanaberie, a nie niezbednosci. To, że ktoś wyląnsowal pomysł "o prezentu dla gości", nie znaczy, że
  • Odpowiedz
1. talerzyk pare lat temu to było 180 zł (tanio bo po znajomości, teraz w knajpie ciut lepszej niż przeciętna koszt to teraz ok 220 zl), przymijmy 200 zł x 100 osób=20 000 zł
2. Alkohol- a) wódka przyjmijmy więcej bo zostaje na poprawiny jeśli robisz: 50 butelekwódki x 25 zł= 1250 zł
b) wino - ok 20 butelek x 25 zł = 500 zł
c) piwa zwykłe/bezalkoholowe: ok 50 but x 3 zł= 150 zł
3. tort - cena to było ok 60-80 zł za kg, nie pamiętam ile bralismy, wydaje mi się za 700 zł
4. DJ/zespół - DJ 3000 zł, zespół 5000zł
  • Odpowiedz
to dyskusja wychodziła od skromnego wesela


@kaaban: nie, nie wychodziła. Powiedziałeś że za 40k można zrobić wesele dla 100 osób, ani słowa o tym że byłoby "skromne". Zresztą, za taką kwotę to ono nie byłoby skromne, tylko wręcz przycebulone. Prezenty dla gości to fanaberia? Dekoracje to fanaberia? Może jeszcze fotograf i DJ to fanaberie, przecież idzie przeżyć bez tego? xD idąc twoim tokiem myślenia to można zrobić nawet wesele dla
  • Odpowiedz
Widzicie, sęk w tym, że wesele na 99% się zwraca. Jeżeli nie przeginasz, nie robisz w jakiejś premium sali z 10 dodatkowymi atrakcjami, to koszty zrownowaza wpływy. Jak robisz na więcej osób to nawet lepiej, bo są też różne koszty niezależne od ilości osób.


@kaaban: ja #!$%@?ę xD Jak kogoś nie stać na wesele to go nie robi, a nie się zadłuża i liczy, że dostanie zwrot w kopertach.
  • Odpowiedz