Wpis z mikrobloga

Już wiem dlaczego lombardy w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. Otóż opowiem na przykładzie podludzia, który wypożyczył u mnie sprzętu - drona wartego ok 3000 zł i poszedł go sprzedać do lombardu. Otóż zastawił go za 600 zł (na dwa dni), po czym oczywiście nie przyszedł go wykupić, sprzęt "przepadł", a następnie lombard wystawił go na allegro (dlatego go znalazłem). Lombard wystawił dziś (18.08) sprzęt za 2600 zł, dał złodziejowi 600 zł, natomiast gdyby go sprzedał to zarobiłby 2000 zł w dokładnie 5 dni, inwestując 600 zł.

Niesamowite jakie przebitki robią i już wiem czemu na każdym rogu wyrasta taki przybytek. Dodam do tego że przez pół godziny przewaliło się tam tyle ludzi mimo interwencji policji.

#pieniadze #biznes #policja
  • 20
@Szef_Wypoku weź, około 200x pod wieczór przyszedł do nas na mieszkanie typowy patus, znany na całym osiedlu. Miał fajny prostownik, powiedzial, że zalegał u niego na stanie... Chciałbym go sprzedać za 50 zł, bo na obiad dla dzieci nie ma.

Mama naiwnie kupił, prostownik w koncu przydatna rzecz. Tydzień pózniej wpadł do nas pożyczyć ten prostownik, a brat mu go pożyczył nie wiedząc o tym zakupie, tylko widząc go w przedpokoju po
@polski:

Kraj jak Polska ma tak #!$%@? prawodastwo że mi po prostu ludzi przedsiębiorczych działających w tym kraju szkoda.
Za co się czlowiek nie weźmie to jest kopany - przez oszustów, których państwo chroni bardziej niż poszkodowanych - niech za przykład posłuży zakaz pokazania mordy przestępcy z kamer CCTV bez wyroku sądowego - na który w tym kraju nawet w najbardziej oczywistych sprawach trzeba czekać miesiącami, ba latami.
Wynajmować mieszkań się
@shaki24: zgadzam się niestety, ale jakoś żyć trzeba. Teraz na sprzęt będę czekał ok. miesiące bo to dowód w sprawie. Podludź jest oczywiście nieściągalny, wyjedzie za granicę do roboty i tyle.
@polski: Nie, nikt wam nie mówi, że macie umieścić szarobure filmy akurat z Sosnowca, ale wrzucanie jako przykład zajebistych filmów promocyjnych GoPro gdzie nad każdym pracuje sztab ludzi zawodowo zajmujących się montażem, dźwiękiem, Color Gradingiem zakrawa z kolei o absurd w drugą stronę XD
@nn1upl: takie dają to takie umieszczamy. Moim zdaniem, ale jestem oczywiście nieobiektywny, w tych filmach bardziej chodzi o to w jakich sytuacjach można nagrywać taką kamerką, a nie o to jak piękne filmy wychodzą.

Z filmami i zdjęciami to jest tak, że nie sprzęt nagrywa filmy tylko człowiek. Mając w ręku kamerę filmową jestem pewien że nie nakręcisz lepszego filmu niż filmowiec gopro ( ͡° ͜ʖ ͡°)