Wpis z mikrobloga

Przy okazji ostatniego przejścia Albona do RBR - taka ciekawostka, może przynajmniej dla niektórych, bo ja tego wcześniej nie wiedziałem i się zdziwiłem. Alexander Albon występuje w F1 jako obywatel Tajlandii, a jednocześnie pochodzenie napoju Red Bull jest też tajlandzkie i do dzisiaj rodzina twórcy pierwowzoru tego napoju ma chyba większościowe udziały w Red Bullu.
Nawet znalazł się wpis wykopowego podróżnika o tym oryginalnym tajlandzkim napoju:
https://www.wykop.pl/wpis/35652041/jemprzeciez-lt-moj-tag-o-ciekawym-jedzeniu-i-piciu/
#f1
  • 8
rodzina twórcy pierwowzoru tego napoju ma chyba większościowe udziały w Red Bullu

@w__k: lol co xD cięzko mi w to uwierzyć


@NashBridges: to bzdury, Mateschitz #!$%@?ł przepis i wprowadził go u siebie. Tak jak LEGO #!$%@?ło design od Kiddicraft i zrobiło swoje klocki. Marketing zrobił potem swoje.
@Shewie: Mateschitz elegancko założył z nimi spółkę i do dzisiaj ma 49 % udziałów.

In 1984, Mateschitz co-founded Red Bull GmbH with Yoovidhya and turned it into an international brand. Each partner invested US$500,000 of savings to found the company. Yoovidhya and Mateschitz each held a 49 percent share of the new company. They gave the remaining two percent to Yoovidhya's son, Chalerm, but it was agreed that Mateschitz would run