Wpis z mikrobloga

Zagadka, jak się ma twierdzenie:

Każdy na wolnym rynku ma równe szanse, wystarczy ciężka praca


do sytuacji w #polska gdy

-> osoby z pochodzące z wielkich miast* i mający tam rodziców nie będą musieli brać żadnych kredytów na chałupy (bo mieszkanie po babuni)
-> osoby spoza wielkich miast do końca życia będą przynosić w zębach minimum 2 tys (a raczej więcej) grzecznie do banku
-> osoby pochodzące z wielkich miast, przy obecnych tendencjach demograficznych, szybciej zaczną żyć z samego majątku niż ci spoza spłacą kredyciki


Czyli de facto uprzywilejowani będą stanowili nową szlachtę wobec nieuprzywilejowanych.

Zapraszam do dyskusji i załączam ładną antykapitalistyczną nutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #muzyka #punk #libertarianizm #liberalizm #polska #pytanie #finanse #neuropa #4konserwy
Kjedne - Zagadka, jak się ma twierdzenie: 

 Każdy na wolnym rynku ma równe szanse, ...
  • 84
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kjedne: przecież pisałeś o osobach pochodzących z wielkich miast i mających tam rodziców, a nie dziadków :) zresztą #!$%@? tam #!$%@? po prostu, mam przeszło trzy dychy, rodzinę i moje babcie i jeden dziadek na szczęście mają się zajebiście dobrze. To dalej miałem siedzieć na głowie mamie i czekać xD no spoko
osobach pochodzących


@Profil_Internetowy: nie wiem jak gdzie indziej, ale w Warszawie przyjęło się uważać (nie mam dowodu, ale raczej tak jest w moim otoczeniu), że osoba pochodząca z Warszawy to taka która ma babunie we Warszawie

No i moje myśli raczej idą w kierunku twojego uprzywilejowania jak będziesz miał 60
osoby z pochodzące z wielkich miast* i mający tam rodziców nie będą musieli brać żadnych kredytów na chałupy (bo mieszkanie po babuni)


@Kjedne: warto mieć na uwadze, że jest to u nas relikt tej przecież wyłącznie złej komuny, w krajach kapitalistycznych biedni ludzie ze wsi raczej nie mogli sobie pozwolić na takie mieszkania, widać to do dziś po rozrastających się slumsach.
w krajach kapitalistycznych ludzie ze wsi raczej nie mogli sobie pozwolić na takie mieszkania


@Revmir: niby prawda, ale to raczej dotyczy krajów dzikiego kapitalizmu typu Brazylia czy USA, w zachodniej Europie istnieje po prostu budownictwo komunalne i tam nawet nikt nie ma mieszkań na własność bo po chj ?
@Kjedne: mnie zawsze śmieszy argument, ze przecież nie wszyscy musza mieć mieszkanie, można wynajmować. I jako przykład są podawane np Niemcy, gdzie rynek wynajmu kompletnie nie przystaje do polskiego. Mieszkania komunalne i spółdzielcze, możliwość wynajmu na 20 lat i chroniące przepisy. Podczas gdy w Polsce większość wynajmuje od osób prywatnych. Już widzę jak Janusz się zgodzi wynająć lokum na co najmniej 10 lat. Gdzie jest w takiej sytuacji stabilnosc, która jest