Wpis z mikrobloga

@Shokata nie chodzi mi nawet o rejestrowanie firmy bo do tej kwoty obrotu nie trzeba mieć działalności zarejestrowanej.. ale jeśli coś importuje na sprzedaż to chyba musi być cło i VAT?
@Ghuleh: Cło może zostać naliczone u agenta z firmy kurierskiej na lotnisku. Za tę usługę oczywiście zapłacisz.
Jeśli chodzi o VAT to mówimy tylko o zarejestrowanej działalności.
Poza tym @Czarzy ma rację. W związku z:

Art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców: Nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie
@Verbatino bez cła mam marże 50% a czasem delikatnie wiecej ( ͡ ͜ʖ ͡)
Więc myślę że jednak się opłaca..
Tylko właśnie chciałabym żeby było wszystko zgodnie z prawem..
bo do tej kwoty obrotu nie trzeba mieć działalności zarejestrowanej


@Ghuleh: @Verbatino: ta ustawa nie zwalnia z innych przepisów, np. nie możesz sprzedawać alkoholu bez koncesji, tak samo nie mozesz legalnie importowac bez numeru eori, bdo itd.
@Ghuleh: Żeby importować legalnie większe ilość trzeba mieć eroi, a by je mieć trzeba mieć dg(większe ilości celnik nie puści bo nie uwierzy ze na własne potrzeby)
@Akuku69 @Ghuleh eori można zrobić na osobę fizyczną bez działalności. Bdo dotyczy odpadow (jeśli towar będzie można u Ciebie reklamować z powodu wad musisz zgłosić gdzie będziesz go utylizować) Znajdź swój produkt w Isztar i sprawdź jakie będą oplaty i co jest wymagane ( Ce, certyfikaty) przelicz sobie czy warto się w to bawić.