Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam #pierwszeauto. Codzienny dojazd do pracy - 10 km w jedną stronę przez wioske. Wypady weekendowe w góry, trasy po 50-70km w jedną stronę. Częste jazdy po 20-30km do dziewczyny. Chciałbym hatchbacka w gazie. Ciężko coś znaleźć na #dolnyslask. Znalazłem trzy auta, które by mi odpowiadały. Czy dadzą radę pojeździć trochę po regionie górskim, czy będą się dławić? Ogółem budżet na auto 4000 zł + zakłądam 1000 zł naprawy + 1000 zł ubezpieczenie.

Seat Leon 1.6 PB+LPG
Peugeot 206
Skoda Fabia 1400 Benzyna+Gaz

PS. Dla chętnych - możecie zarzucić ogłoszeniem z tego regionu, chociaż ja nic ciekawszego nie znalazłem. :-)

#wroclaw #legnica #swiebodzice #walbrzych #motoryzacja #kupnosamochodu #lpg #auto
  • 61
@red7000: żadne z nich nie będzie bezawaryjne w tych pieniądzach, ALE Skoda na pewno będzie najtańsza w zestawieniu. We wszystkim. Problem w tym, że jest brzydka jak noc listopadowa w deszcz :D Dodatkowo zerowe wyposażenie. Jeśli nie przeszkadza Ci takie dziadkowóz, to z pewnością niczym Cię nie zaskoczy, ale też nie rozczaruje kosztami, bo będą zerowe.

Leon wygląda OK, ale jest to samochód lubiany przez pryszczatych gówniarzy i może być już
koleżanka jeździ 206 Rolland Garos


zajebista wersja. Kumpel miał właśnie z 1.6 -90KM polecam

@Szymon_SRT_WWA: > 1.4 w fabii czasem zapycha sie odma i pewnego zimowego dnia moze byc nieprzyjemni

@Niuskul: jak się jeździ na byle gównie 15W40 i zmienia co 20 tysięcy to tak. Jak się leje coś porządnego 5W40 i od czasu do czasu zastosuje płukankę, to nie ma siły.

czy te 90KM w 206 nie będzie lepsze
na takie krótkie trasy opłaca się brać LPG? I czy opłaca się ryzykować że ta instalacja jest dobra?


@Wychwalany: > Wypady weekendowe w góry, trasy po 50-70km w jedną stronę. Częste jazdy po 20-30km do dziewczyny

@red7000: Opłaca się w #!$%@?. Polecam skorzystać z kalkulatora. Benzynę masz po 5zł, LPG po 2zł, matematykę zostawiam tobie. Ja robię dziennie 50km i taka trasa przy silniku 2.0 135KM wychodzi mnie około 8-9zł
W starym samochodzie cholera wie jakiej jakości jest instalacja i jak działa.


@Wychwalany: kupiłem kiedyś auto z kiepsko działającą instalacją gazową. Naprawa instalacji w porównaniu do oszczędności na 100km była śmieszna. Nawet, gdyby Ci przyszło wymienić reduktor w 1.6, to jest koszt około 300zł. Zbiornik benzyny, to przy tych cenach to już masz 250.
@red7000: popatrz na Astry F, zmieścisz się w budżecie ze sporym zapasem a auto do twoich potrzeb będzie naprawdę ok. Na oględzinach patrz głównie czy nie jest bardzo zardzewiała. Jeśli chodzi o mechanikę to nie bardzo ma się co psuć a części są śmiesznie tanie.