Wpis z mikrobloga

Relacja 43, Dzien 118, Do parapetówki 107 dni, Koszt obecny 145300 zł

Drodzy Państwo, niestety musimy chwilowo zwiekszyć częstotliwość wpisów ze wzgledu na sanitarkę. Za szybko ja wykonują i musimy pilnować. Jak przegapimy relację, to zaraz jakiś grzejnik nie bedzie grzał, albo spłuczka nie będzie działać .. wiadomo - kontrola najwyższą formą zaufania :]

Gwoli scisłości - dach bez zmian, a cegła elewacyjna pnie się w górę - co widac na ostatnim zdjęciu, a my tymczasem przechodzimy do rur, a wszczególności do ogrzewania:

klik

Zgodnie z tym co pisałem wczoraj, niebieskie rurki to woda zimna a czerwone - ciepła. W przypadku grzejników rozdziela się to na wodę ( cieplejszę ) która dochodzi do grzejnikia i zimniejszą która od niego wraca. Jak widać na zdjęciu powyzej, do każdego grzejnika dochodzi para takich rurek. Jak rozejrzycie się u siebie po pokoju, kazdy wasz grzejnik ma własnie takie dwie rurki wchodzace w ściane lub posadzkę.

klik

To co widać wyżej to skrzynka z rozdzielnicami - to te rurki, które wyglądają trochę jak macki krakena ;D ( skrzynkę kupuje się osobno + rozdzielnice, dopasowywuje zaleznie od długości )

klik

klik

Wszystkie nasze rurki od grzejników dochodzą do rozdzielnic, i już połączone schodzą, miedzianymi rurkami ( te po lewej ) wprost do pieca.

klik

Chyba panom hydraulikom skończyły się niebieskie osłonki, i dla unikniecia katastrofy hydraulicznej opisali wszystko ładnie na dwóch czerwonych rurkach :).... Tyle ogrzewania, przejdźmy teraz do kanalizacji:

klik

Kanalizacja działa tak, że wszystkie punkty ze ściekami, tj zlewy wanny, prysznice i oczywiście kible,schodzą się do jednego ( lub kilku ) pionów. To jest ta szara gruba rura na zdjęciu wyżej. Pion leci w dół i znika pod posadzką, a z drugiej strony leci w górę i kończy się na dachu wywiewką. Nie chcemy przecież żeby metan wydzielający się z odchodów spowodował eksplozję pionu o_O


Do następnego zdjęcia wołam @musiek , czyli naszego wciąż panujacego króla achtunga. Jak wiadomo, król musi mieć tron. Najjasniejszy Panie - ponizej miejsce na tron.

klik

Na zdjęciu są 2 odpływy, po lewej na kibel, po prawej na prysznic. Odpływ na kibel ma większą średnicę, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego :]

klik

Ponizej stropu, wszystkie odpływy są zbierane i podłączone do wspomnianego wczesniej pionu, a poionem to juz w dół, do kanalizacji, potem oczyszczalni scieków, potem do rzek i jezior, potem do punktu czerpania wody, potem do naszej instalacji wodnej a na koniec do czajnika na herbatę :D

Do następnego wpisu!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
irecky - Relacja 43, Dzien 118, Do parapetówki 107 dni, Koszt obecny 145300 zł



Dro...

źródło: comment_jLAwGMMnEjw7p34HDKW9rkLGqUme6ykF.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@necropoleis: Ogrzewanie podłogowe będzie, ale za jakiś czas. najpierw wykonuje się wszystko co jest ukrtyte w ścianach, potem wejdą panowie tynkarze i je otynkuja, a dopiero potem ułozymy styropian, folie, a na nim ogrzewanie podłogowe.

Robi się tak dlatego, bo bardzo ciężko byłoby prowadzić prace, jeśli ogrzewanie podłogowe byłoby od razu rozłozone.
  • Odpowiedz
@irecky: Możesz mi odpowiedzieć na moje pytanie nt. instalacji sieciowej? Dodatkowo zapytam jeszcze: będziesz robił specjalnie podwieszany sufit z powodu tych ruch odpływowych? U siebie w domu mam możliwość sterowania ogrzewaniem w ten sposób, że można wyłączyć część dzienną i/lub część nocną. Będziesz miał coś takiego? Jeśli nie to dlaczego?
  • Odpowiedz
@Musiek_

Do następnego zdjęcia wołam @musiek , czyli naszego wciąż panujacego króla achtunga. Jak wiadomo, król musi mieć tron. Najjasniejszy Panie - ponizej miejsce na tron.


masz miejsce na tron xD
  • Odpowiedz
@m4kb0l:

będziesz robił specjalnie podwieszany sufit z powodu tych ruch odpływowych?


Odwrotnie, w miejscu gdzie będą odpływy i tak miał być sufit podwieszany - więc postanowiliśmy się przebić. Dzięki temu mamy większe spadki odpływów, bo przy chowaniu w posadzce wychodziły rzedu
  • Odpowiedz
@irecky:

Odwrotnie, w miejscu gdzie będą odpływy i tak miał być sufit podwieszany - więc postanowiliśmy się przebić. Dzięki temu mamy większe spadki odpływów, bo przy chowaniu w posadzce wychodziły rzedu 1%


Jaki jest cel robienia sufitu podwieszanego? Przecież to komplikuje wykończenie. Co jeśli pod sufit (ten podwieszany) dostanie się
  • Odpowiedz
@m4kb0l:

Jaki jest cel robienia sufitu podwieszanego? Przecież to komplikuje wykończenie. Co jeśli pod sufit (ten podwieszany) dostanie się para?


Musiałbyś zobaczyć projekt wnetrz, w tym miejscu zaprojektowaliśmy obniżenie z powodów estetycznych :). Sufit mamy w części holu wejściowego - pomieszczenie suche - więc problem pary wodnej praktycznie nie będzie
  • Odpowiedz
@irecky: Zaczynasz już tynkować? Bo na ostatnim zdjęciu ta czarna machineria obok pomarańczowego kontenera to nic innego jak nieprzepisowy agregat tynkarski :)
  • Odpowiedz
@Smookie:

w jakim tempie jest budowany bliźniak Twojego brata? I co z ekipami - te same robią wszystko x2, czy sami sobie ogarniacie?


Większość ekip pracuje równolegle, albo prace są wykonywane jeden po drugim. Dzięki temu mogliśmy dobrze negocjować ceny np. Ja dogadywałem się z ekipą a po ustaleniu cen mówiłem coś w stylu ok, ale obok mam drugi budynek, nie musicie przewozic sprzetu itd, jak dałbym wam drugi -
  • Odpowiedz