Wpis z mikrobloga

Z takich bardziej #!$%@?ących rzeczy z punktu widzenia leworęcznych:

1. Sznurki trzymające rysik w terminalach u kurierów umieszczone z prawej strony. Nie idzie się tym podpisać bo nie sięga.
Podobna historia jest w urzędach. Długopis jest zawsze po prawej i jak sznurek jest za krótki to jest jakaś masakra. Nauczyłem się nosić własny długopis na pocztę czy do urzędów.
Dodajmy do tego kwestię jeszcze rozmazujących się niskiej jakości długopisów.

2. Punkt wkładania karty w bankomatach z prawej strony. Dodatkowo jeszcze obudowany taką gumą. Spróbuj kartę wsadzić lewą ręką czy wyjąć.

3. Nigdy nie widzę napisu na kubku, który kupię. Zawsze jest od zewnętrznej strony :(

4. Te #!$%@? stoliki na studiach połączone z krzesłami. Dla mnie jako leworęcznego to jest po prostu brak możliwości pisania.

5. Podcięte narzędzia kuchenne pod prawą rękę. Ciężko mi łopatką podciętą po prawą rękę z wyprofilowanym uchwytem smażyć jajecznicę.

6. Gdy mierze coś miarką (taką rozwijaną) to liczby zawsze ma do góry nogami.

A was leworęcznych co jeszcze wkurza? :-)

#dzienleworecznych #swieto
Pobierz n4ojlj3_42lk - Z takich bardziej #!$%@?ących rzeczy z punktu widzenia leworęcznych:
...
źródło: comment_qSrqaOOA5WFkpkwNlta56OJ2ww4IltRb.jpg
  • 76
@n4ojlj3_42lk: Przynajmniej problemy związane z leworęcznością dotyczą głownie przedmiotów życia codziennego, które można zmienić. Jak ja dorastałem to leworęczność była jeszcze uznawana za wadę i za namową sąsiadki nauczycieli rodzice zaczęli mi zmieniać rękę z lewej na prawą.
Teraz jestem mieszańcem. Piszę prawą (brzydko), jem prawą, biję i rzucam lewą. Mam problem z chwytaniem rzeczy oburącz, nie wiem, która pozycja jest dla mnie lepsza. Na przykład gitarę biorę jak leworęczny, ale
myszki komputerowe


@FoxX21: Zdecydowanie to, długo szukałem rozwiązania tego problemu i dla wszystkich leworęcznych polecam mysz Logitech G903 w której przyciski boczne są magnetycznie przyczepiane i można je dowolnie konfigurować, w tym zaślepić lewą stronę i umieścić przyciski po prawej (czyli pod naszym kciukiem). Sama mysz jest oczywiście symetryczna a także po prostu bardzo dobra