Wpis z mikrobloga

Z takich bardziej w-----------h rzeczy z punktu widzenia leworęcznych:

1. Sznurki trzymające rysik w terminalach u kurierów umieszczone z prawej strony. Nie idzie się tym podpisać bo nie sięga.
Podobna historia jest w urzędach. Długopis jest zawsze po prawej i jak sznurek jest za krótki to jest jakaś masakra. Nauczyłem się nosić własny długopis na pocztę czy do urzędów.
Dodajmy do tego kwestię jeszcze rozmazujących się niskiej jakości długopisów.

2. Punkt wkładania karty w bankomatach z prawej strony. Dodatkowo jeszcze obudowany taką gumą. Spróbuj kartę wsadzić lewą ręką czy wyjąć.

3. Nigdy nie widzę napisu na kubku, który kupię. Zawsze jest od zewnętrznej strony :(

4. Te j----e stoliki na studiach połączone z krzesłami. Dla mnie jako leworęcznego to jest po prostu brak możliwości pisania.

5. Podcięte narzędzia kuchenne pod prawą rękę. Ciężko mi łopatką podciętą po prawą rękę z wyprofilowanym uchwytem smażyć jajecznicę.

6. Gdy mierze coś miarką (taką rozwijaną) to liczby zawsze ma do góry nogami.

A was leworęcznych co jeszcze wkurza? :-)

#dzienleworecznych #swieto
n4ojlj3_42lk - Z takich bardziej w-----------h rzeczy z punktu widzenia leworęcznych:...

źródło: comment_qSrqaOOA5WFkpkwNlta56OJ2ww4IltRb.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paulinnaa:

Albo też myszki komputerowe. Idzie się przyzwyczaić

Do czego przyzwyczaić? Najlepsze są myszki ergonomiczne, profilowane zawsze tylko pod prawą dłoń i zazwyczaj z dodatkowymi guzikami pod kciukiem prawej dłoni.
Tu nie ma jak się przyzwyczaić, gdyż taka myszka pasuje tylko do prawej dłoni. Trzeba by się kompletnie przestawić, gdzie prawą ręką osoba leworęczna zawsze będzie mieć mniejszą precyzję. Może do klikania w pasjansa to nie ma znaczenia ale w grach gdzie liczy się czas reakcji już ma.
Powinien być ustawowy parytet. Jak jakaś firma wypuszcza model myszki wyprofilowany pod prawą rękę to by miała obowiązek wypuścić również jej odpowiednik wyprofilowany dla leworęcznych. To samo zresztą dotyczy wszelkich profilowanych produktów, od kolby broni, poprzez nożyczki, po drewniane szpatułki do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Barteky:

mnie najbardziej jako mańkuta wkurzają teksty typu "a próbowałeś może prawą?" albo "oo jesteś leworęczny?" albo "oo brat męża mojej ciotki od strony ojca jest leworęczny" xD

Jawna dyskryminacja i nowa nienawiści. Wyobraź sobie teraz analityczną sytuację np. z homoseksualistami. Jakaś ciocia przy rodzinnym stole widzi kuzyna z chłopakiem i "ooo, a To ty jesteś pedałem i kolega włada C
ci k---s do d--y? No jak tak można!"
Chamstwo i dyskryminacja. Zaraz by ją dżendermeria do sztumu zawibęła za mowę nienawiści i atak na LGBT ale po leworęcznych to można jeździć i hejtować ( ͡
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: trochę na siłę są te "problemy". Serio tak ciężko Ci włożyć karty do bankomatu lewą ręką?
Jedyne na co zwracam uwagę i mnie irytuje to nożyczki bo w niektórych nie da się ciąć lewą ręką oraz racja rozmazujący się tusz z długopisu.
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk Mysz do komputera zacząłem trzymać prawą ręką zanim w ogóle nauczyłem się pisać xD do dziś jest to jedyna rzecz, którą robię prawą ręką (w sumie profit, bo nie muszę się pieprzyć z zamianą przycisków albo co gorsza kupowaniem specjalnej myszy)
Najgorsze w byciu leworęcznym jest potrzeba posiadania innych (zazwyczaj droższych) nożyczek i piór do pisania, reszty problemów opisanych w poście nie odczułem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@n4ojlj3_42lk: był w internecie artykuł o naukowcu który był leworęczny i stwierdził że nauczy się wszystko robić prawa ręka.
Wszystko co robił codziennie to starał się robić prawą ręką. Po pewnym czasie okazało się że nauczył się używać lewej i prawej ręki do wszystkich czynności nawet do pisania :)
Jak znajdę to dam link
  • Odpowiedz
@Nic_tu_po_mnie: Mam podobnie, jest to trochę przekleństwo.
Ale z drugiej strony - na perkusji umiem grać tak i tak, zdecydowanie łatwiej miałem, żeby wyrównać obie ręce. Szczoteczką do zębów dotrę w każdy kąt, bo każdą ręką potrafię szczotkować. Nożyczkami brodę podetnę, bo i z tej i z tej strony mogę to zrobić.
Abstrahując od takich prostych czynności - mam wrażenie, że dzięki temu też mi się trochę horyzonty umysłowe powiększyły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@n4ojlj3_42lk: ja jako leworęczny nienawidziłem plastyki i tych wszystkich wycinanek. Nożyczki dla praworęcznych to k---a katorga. Z myszką nigdy nie miałem problemów, jakoś tak samo wyszło, że trzymam w prawej. Największy mam problem z określeniem ręki/nogi u osoby stojącej twarzą do mnie- muszę sobie odwrócić obraz w głowie.
  • Odpowiedz
@Zefir_Zdobywca:

Przecież to pierdoły, przecież i tak używacie prawej ręki, to nie jest tak, że nagle prawa jest sparaliżowana, praworęczni tez używają lewej ręki xD To bardziej heheszki, kurierowi wszystko jedno jaką ręką się podpiszesz i tak w najlepszym wypadku wyjdzie krzyżyk albo xD


ciekawe co by na to powiedział #kubica
  • Odpowiedz
Zawrze mnie nurtowała jedna rzecz. W temacie leworęcznych, wypowiedziało się sporo osób a nie znam nikogo kto jest leworęczny i nie jestem w stanie samodzielnie zaobserwować. Więc jeśli o mańkucie mówi się że ma dwie lewe ręce to jest on zdolniacha czy...?
  • Odpowiedz