Wpis z mikrobloga

Z takich bardziej w-----------h rzeczy z punktu widzenia leworęcznych:

1. Sznurki trzymające rysik w terminalach u kurierów umieszczone z prawej strony. Nie idzie się tym podpisać bo nie sięga.
Podobna historia jest w urzędach. Długopis jest zawsze po prawej i jak sznurek jest za krótki to jest jakaś masakra. Nauczyłem się nosić własny długopis na pocztę czy do urzędów.
Dodajmy do tego kwestię jeszcze rozmazujących się niskiej jakości długopisów.

2. Punkt wkładania karty w bankomatach z prawej strony. Dodatkowo jeszcze obudowany taką gumą. Spróbuj kartę wsadzić lewą ręką czy wyjąć.

3. Nigdy nie widzę napisu na kubku, który kupię. Zawsze jest od zewnętrznej strony :(

4. Te j----e stoliki na studiach połączone z krzesłami. Dla mnie jako leworęcznego to jest po prostu brak możliwości pisania.

5. Podcięte narzędzia kuchenne pod prawą rękę. Ciężko mi łopatką podciętą po prawą rękę z wyprofilowanym uchwytem smażyć jajecznicę.

6. Gdy mierze coś miarką (taką rozwijaną) to liczby zawsze ma do góry nogami.

A was leworęcznych co jeszcze wkurza? :-)

#dzienleworecznych #swieto
n4ojlj3_42lk - Z takich bardziej w-----------h rzeczy z punktu widzenia leworęcznych:...

źródło: comment_qSrqaOOA5WFkpkwNlta56OJ2ww4IltRb.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n4ojlj3_42lk: Mnie najbardziej denerwuje wiecznie uwalona łapa od długopisu/pióra. Sam staram się dobierać długopisy, które "natychmiastowo" zasychają no, ale często używa się "czyjegoś" długopisu (dla nie wtajemniczonych piszemy od lewej do prawej przez co zawsze ręką się "szoruje" po świeżo zapisanej kartce).
Druga wada to, myszy praworęczne, miałem w dzieciństwie problem z obsługą komputera, ale granie w gry przyniosło efekt pełnej sprawności już dawno temu w tej dziedzinie xdddd.
Kolejna
  • Odpowiedz
ad.3. chyba raczej zawsze widzisz? przecież 90% kubków ma nadruk skierowany na zewnątrz przy trzymaniu w prawej ręce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@n4ojlj3_42lk: Cholerne nożyczki. Gdy w podstawówce musieliśmy robić wycinanki a akurat nie miałem swoich nożyczek, i osoby które nie potrafiły pojąć że wygodniej dla nas obu będzie gdy usiądę po lewej stronie
  • Odpowiedz
i osoby które nie potrafiły pojąć że wygodniej dla nas obu będzie gdy usiądę po lewej stronie


@LeIndianer: Temat też przerabiałem wielokrotnie. Czasami jak pojął w trakcie wykładu to się przesiadaliśmy.
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: może byłaby większa akceptacja społeczeństwa do waszych lewych rąk gdybyście przestali tak się z tym afiszować? W domu rob co chcesz, ale w urzędzie i przy dzieciach podpisuj się prawą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@n4ojlj3_42lk

W sumie lewej ręki używam tylko do pisania, resztę robię prawą. Tj rzucanie piłki tenisowej, działanie nożyczkami itp. myszki też używam prawa ręką i nie wyobrazam sobie robić tego lewą xd
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: To ja Ci sprzedaje dobre info, które przekazał mi mój ortodonta z 10 lat temu jak jeszcze nosiłem aparat.

Mianowicie jest to fotel stomatologiczny dla leworęcznego lekarza. Generalnie od ręki takiego nie dostaniesz - trzeba specjalnie zamawiać przez co czas oczekiwania na sprzęt i oczywiście koszta rosną o kilkadziesiąt procent.

Teraz to się pewnie zmieniło, ale wyobraźcie sobie sytuację że dajmy na to stomatolog zagląda Wam do mordki z
  • Odpowiedz
Odpowiedź leworęcznego:
1. Miej zawsze długopis przy sobie
2. Naucz się korzystać z prawej ręki
3. Pij ze szklanki
4. Zajmuj zawsze dwa stoliki z krzesłami. Ten drugi wykorzystuj jako podkładkę pod lewą rękę
5. Kupuj artykuły kuchenne dla leworęcznych. Mam taki nóż i widelec
6. Naucz się czytać do góry nogami
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk dla mnie największą katorgą są portfele: kiedy otwieram go lewą ręką to z kieszonek wysypują się wszystkie karty i banknoty na podłogę ()
Aż się boję, jak długo będę szukać nowego, kiedy obecny się rozkraczy.
  • Odpowiedz
  • 1
J----e listy do wpisywania się w pracy (MPK here). Zawsze jak się lewa wpisuje to wygniotę kartki na zgięciu i się kierownik w-----a. Staram sie tego nie robić ale nie zawsze o 7 rano ogarnę
  • Odpowiedz
  • 0
@n4ojlj3_42lk uff, jak ja się cieszę, ze część rzeczy wykonuję drugą ręką. Ogólnie odnoszę wrażenie, ze moja lewa ręka jest bardziej techniczna, a prawa silniejsza.
  • Odpowiedz