Wpis z mikrobloga

Modelowanie płaskownika z poruszeniem pewnego problemu tolerancji wymiarowych

Kontynuacja tematu związanego z odtworzeniem modelu rzeczywistego uchwytu. W przedstawionym materiale oprócz samego modelowania z użyciem różnych funkcji przedstawiono kilka problemów związanych z tolerowaniem wymiarów.

Dlaczego ten film trwa aż 45 minut? Przedstawienie zamodelowania płaskownika z otworami generalnie nie było skomplikowanym zagadnieniem na niniejszy odcinek. Jak można zauważyć, oprócz otworów, prezentowany element posiadał też wycięcie w postaci szczeliny. Być może osoby zajmujące się obróbką bądź projektowaniem, spotkały się z wymiarowanymi w różny sposób takimi wycięciami, ale nie jestem pewny, czy zdawaliście sobie sprawę, że sposób wymiarowania może posiadać pewne konsekwencje przy wykonywaniu takich szczególnych otworów? Oczywiście sam sposób obróbki to jedno, ale wymiary pozwalają na osiągniecie pewnych różnic dla wymiarów granicznych to drugie.
Co o tym sądzicie? Czy zgadzacie się z przedstawioną teorią? Czy spotkaliście się może kiedyś z takim problemem? A może nigdy nawet nie zastanawialiście się, że taki szczegół nie jest do końca oczywisty w szczególnych przypadkach?

Zapraszam: [[#53] Model płaskownika oraz problem tolerancji. Tutorial SolidWorks 3D.](https://www.youtube.com/watch?v=TzepZXArZCg)

#inzynierprogramista #inzynieria #mechanika #solidworks #projektowanie #modelowanie3d #matematyka #youtube #studbaza #pytanie
InzynierProgramista - Modelowanie płaskownika z poruszeniem pewnego problemu toleranc...

źródło: comment_wFxyHmBCQLPKzD7JIymr7ilOHutIL5hX.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@MrEngineer: Bardzo dziękuję. Z okazji przekroczenia 100 subskrypcji aż pospieszyłem z kolejnym odcinkiem, by znów zamodelować maglowany w ostatnim czasie uchwyt na jeszcze inny sposób.
Zapraszam do wzięcia udziału w Q&A pod najnowszym filmem lub w najnowszym wpisie na portalu Wykop.
  • Odpowiedz
@spitraker: Dokładnie tak jest. Dla niektórych to co prezentuje nie będzie niczym specjalnym, dla niektórych pewnie będzie to nowość, z której dotychczas nie zdawali sobie sprawy. Druga sprawa taka, że problem został omówiony i tak w bardzo prosty sposób ze względu na brak odniesienia się do metod obróbki i sposobu obróbki.
  • Odpowiedz