Wpis z mikrobloga

Do ignorantów którzy wątpią w przyszłość i sukces #bitcoin #kryptowaluty: oto widoczek z Wenezueli - gwarantowane przez państwo a obecnie bezwartościowe "pieniądze" zalegają w rynsztoku. To może zdarzyć się wszędzie, niecałe sto lat temu działo się w Europie. Prawdziwa wolność finansowa i prawdziwy pieniądz to Bitcoin. #wenezuela
bitcoholic - Do ignorantów którzy wątpią w przyszłość i sukces #bitcoin #kryptowaluty...

źródło: comment_phaDS2SHv0xZ1Caw0f0zJnSf7qwI8KKA.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil-wasniewski: Masz nawet to opisane twoje mylne myślenie w Bankierze. Wzrost cen dóbr jest zasługą inflacji. Obecnie lokata nawet nie pokrywa strat z inflacji:

Finalny odczyt czerwcowej inflacji CPI potwierdził wnioski z raportowanego na początku miesiąca tzw. szybkiego szacunku. Po raz pierwszy od siedmiu lat inflacja cenowa przekroczyła cel Narodowego Banku Polskiego.


W czerwcu ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w porównaniu do czerwca 2018 r. o 2,6 proc., zaś
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: ty znowu z tymi debilizmami.
Dam ci przykład... Mamy po 1 btc i ja sprzedaję mięso z świni, mam na to monopol. Na początku miałem 10 świń i sprzedawałem tusze za 0.1btc, ale przyszła choroba szalonych świń i w wyniku pomoru zmarło mi pół watahy. Teraz aby odrobić straty rządam 0.2btc.

I teraz pytanie zagadka.... Czy to btc stracił na wartości czy moje świnie stały się bardziej drogocenne?
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: rzeczywista inflacja jest dużo wyższa. Inflacja 2.6% to inflacja cpi, liczona w taki sposób, że jest koszyk kilkuset/tysiąca powszechnych produktów. Jeżeli coś gwałtownie drożeje, to się wyrzuca ten produkt z tego koszyka, dzięki czemu można utrzymać "papierową" inflację na pożądanym poziomie. Rzeczywista inflacja np w USA sięga nawet 16% w niektórych stanach ( Chapwood index, shadowstats ).
@kamil-wasniewski: to akurat z tymi świniami tak nie działa, to
  • Odpowiedz