Wpis z mikrobloga

#urojenialechitoidalne, odcinek 7. Zapraszam do obserwowania.

Ten wpis to odpowiedź na ten wpis.

❌Urojenia:
Jakiś słowiański relikt pogański z Czech.

✔️Prawda:
Jest to relikwiarz który przechowuje szczątki św. Maura, św. Jana Chrzciciela i św. Tymoteusza. Został stworzony w XIII wieku dla klasztoru w Florennes w Belgii. Po rewolucji francuskiej relikwiarz został uszkodzony i stał się własnością innego kościoła w Florennes. Następnie w roku 1838 został odkupiony przez szlachcica i odrestaurowany. W 1888 roku szlachcic zabrał relikwiarz do swojego zamku w zachodnich Czechach do którego się przeprowadził. Od tamtego czasu zyskał sławę w Czechach i był później uważany za zabytek czechosłowacki. Gdy zaczęła się II WŚ rodzina ukryła relikwiarz w podłodze kaplicy zamkowej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas wojny rodzina współpracowała z nazistami i musiała opuścić kraj. Zabrali tylko najważniejsze rzeczy, relikwiarz został ukryty. Po wojnie zamek został znacjonalizowany. Amerykański biznesmen wraz z rodziną próbowali odzyskać relikwiarz podstępem, ale nie wyszło. Relikwiarz stał się własnością państwa, a w 1991 roku zaczęto renowację którą zakończono w 2002 roku.

Źródło 1
Źródło 2

#slowianie #turboslowianie #historia #czechy #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #artefaktnadzis
MichalLachim - #urojenialechitoidalne, odcinek 7. Zapraszam do obserwowania.

Ten w...

źródło: comment_Dkalw5hgEgTBhU8VCm7P3eRLdO8Ed8iE.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@MichalLachim: robisz z siebie takiego samego debila jak Binuska. Ona jest turbosłowiańska, a ty turbozydowski. Obie skrajności powodują podział. Niech zatem każdy promuje co chce, a prawda zwycięży. Bardziej chce mi się rzygać na ciebie, bo zwalczasz.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: niszczeniem turbolechickich urojeń zajmują się turbożydzi. Każdy ma prawo do swoich opinii, na wykopie wystarczy wrzucić na czarną. Inne działanie wydaje się być co najmniej nadgorliwością, a dalej antysłowiańską obsesją. I takim się wydajesz. Masz antysłowiańską obsesję, co wydaje się być chorobą.
  • Odpowiedz
@bem_ben: Wręcz przeciwnie, często mówiłem o słowiańszczyźnie, rozmawiałem nawet tutaj z rodzimowiercami, a teraz piszę o słowiańszczyźnie na wikipedię. Masz urojenia i kompleksy nt. polskości. Niszczenie turbolechickich urojeń to obowiązek ponieważ fałszowanie historii i fanatyzm to ośmieszanie ludzi, którzy na serio coś wypromować.
  • Odpowiedz
@bem_ben: niszczenie turbolechickich urojeń to niszczenie zakłamania historii. @binuska nie podaje opinii, tylko przeinacza historię, prezentując kłamstwa na temat zabytków. Przedstawia zakłamane fakty. Ludzie nie mający o tym pojęcia potem to czytają i tym kłamstwem się karmią. Dlaczego turbosłowianie nie prezentują swoich teorii na konferencjach naukowych? Ponieważ ich teorie z nauką nie mają nic wspólnego i zaraz zostaliby wyśmiani. Muszą więc to robić na wykopie, Facebooku czy innych internetach. Chyba, że
  • Odpowiedz
@MichalLachim: a skąd ty wiesz co jest prawdą? Skąd wiesz czy tzw. "rodzimowiercy" nie są np. rosyjska agenturą? Zabraniasz Binusce głosić, a jednocześnie zwołujesz niemiecką hołotę dla popierania swoich protestów. Sam wiele razy skrytykowałem ją za dziwne odjazdy, ale nigdy mi nie przyszło do głowy organizować na nią najazdu, co ty czynisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@MichalLachim: pamiętaj że ontwojej sławie świadczy ilość hejterow. Dziś się pierwszy ujawnił. Szacun za zwalczanie kłamstw i urojeń jakichkolwiek.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: On nie jest trollem XD To jeden z wykopowych alt-rightowców - Konfederacja, spiski żydowskie, herb piastowski na avku, zakrzywione spojrzenie na naukę w tym historię na poziomie Binuski, tylko chyba w trochę innym kierunku itd.
  • Odpowiedz