Wpis z mikrobloga

@Azulana: jeśli używałas Pantene, możliwe że zwyczajnie sebum chce ochraniać wysuszona skórę głowy - przerzuc się na łagodne szampony (bez SLS, SLES, TEA, EDTA, PEGów - dopóki jeszcze ich nie rozróżniasz między sobą itp.) - z Pantene korzystaj raz w tygodniu dla dokładnego oczyszczenia. Myj metoda kubeczkowa - nie nakładaj szamponu bezpośrednio na głowę tylko spien go wcześniej w pudełku/butelce z wodą i polewaj tym włosy, delikatnie, ale dokładnie masując skórę.
@Azulana: na szamponach mogą napisać co chcą - do włosów osób z depresją/do włosów dla graczy itp. liczy się skład :) niektóre do włosów farbowanych są bardziej przeciwłupieżowe niż te opisane jako przeciwłupieżowe :D
Nie ma w nim niczego, co zrobi ci kuku przy twoim problemie, a dobor składników pomoże w twoim problemie.
Tylko pamiętaj - zanim sebum 'ogarnie' że już nie musi tak szaleć, bo zniknął mocny szampon może minąć
@factoryoffaith_:

że problem się nasila przez to

o kurde :( a poza tym szamponem Weleda to jakieś odżywki do tego polecasz? Fajnie, gdyby to było coś leave-in, bo rano nie mam za bardzo czasu na mycie i spłukiwanie 2x.

Ogólnie to Pantene nie używam już od dosyć długiego czasu, na pewno ponad 2 tygodnie, teraz używam combo Elseve szampon + taki sprej (oba do włosów przetłuszczających się - tak napisane na
@Azulana: no, niestety - nie ma sposobu na magiczne zatrzymanie tej sebumowej karuzeli #!$%@? od razu. No ale to też zależy od tego, jak szybko reaguje twoja skóra - musisz zobaczyć na sobie.
Wrzuć składy INCI to spróbuję napisać coś w temacie tych kosmetykow.

Odżywki dobiera się do rodzaju włosów (ich porowatości) - mam tylko informację o stanie twojej skóry (przetluszajaca się - bo to skora, nie włosy się przetłuszczają). Musiałabym
@factoryoffaith_: składy czego? Tego szamponu, którego teraz używam? Jest np. tu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,121091,loreal-paris-elseve-magiczna-moc-glinki-szampon-do-wlosow-normalnych-z-tendencja-do-przetluszczania.html i jest ten SLS :(

Co do moich włosów to nie wiem za bardzo, jak to wszystko sprawdzić x) nie farbuję włosów, nie odkształcają się prawie w ogóle - tylko, jak są wilgotne, ale efekt "falowania" po koku albo warkoczu znika bardzo szybko. Nie wiem, co dokładnie masz na myśli z

łatwo się układają

ale nie mogę ich w
@Azulana: oki, dorzuc jeszcze skład tego spreyu do przetłuszczających się, którego używasz. Przyglądne się temu jutro :) ale SLS skreśla szamapon dla Ciebie. Zostaw go na dokładniejsze mycie raz w tygodniu.
Sprawdzisz porowatośc wpisując 'test na porowatosc włosów' w google. Może być taki ze stronki jednej z mirabelek (stronka wwlosy czy jakoś tak :D), w miarę działa.
W układaniu chodzi dokładnie o to, o czym napisałaś :) wstępnie wygląda na to,
@Azulana: ah, co do braku czasu i stosowaniu odżywek. Zaczynając kąpiel, najpierw nakładaj odżywkę od polowy wlosow, później ogarniaj resztę ciala (w tym czasie odżywka zadziała swoje), a na końcu zajmij się skóra głowy (bez spłukiwania odzywki z długości). Tylko i wyłącznie na skalp stosuje się szampon, nie na długość włosów. Odżywki tez zawierają substancje myjące, co wystarcza na pozbycie się z długości zanieczyszczeń powietrza i innych. Szampon czyści skórę, bo
@Azulana: mam ten sam problem z przetluszczającymi wlosami i dlatego najpierw nakładam odżywke na wlosy a pozniej myje je szamponem. dosc dobry protip. no i staram sie najbardziej nakladac odzywke na dlugosc a wyzej, na skalp nakladam tylko troszke tej odzywki bo inaczej na drugi dzien mialabym tluszcz niesamowity. czasem jak myje wlosy po olejowaniu to myje je dwukrotnie :) mam nadzieje ze Ci troszke chociaz pomoglam
@Azulana: ja uzywam od jakiegos czasu szampon i odzywke z petal fresh bo sa bez slsow i dosc delikatne :) nie wiem czy na przetluszczajace wlosy pomoga, ale np sama odzywke moglabys nabyc bo ją i tak sie splukuje i wlasnie ja robie tak ze nakladam na mokre wlosy odzywke a potem myje to szamponem i wlosy sa umyte i nie tak tłuste