Wpis z mikrobloga

@Crisu: @AntyDojcz: przecież napisał, że trolluje

@Kjedne: mam sporo kolegów lekarzy. Każdy jeden robi po godzinach conajmniej na pół etatu. Nie z pazerności, ale za 5k netto to można wegetować przy obecnych cenach w sklepach. Smutne, że ludzie tak wykształceni zaniedbują rodziny/hobby/swoje zdrowie żeby móc „żyć na poziomie”. Człowiek nie żyje żeby pracować, a pracuje żeby żyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mlody_szybki: nie mówię sławnych jako sławnych na polskę, ale w innym znaczeniu, jakoby specjalista to buk i hui wie co jeszcze.
dodatkowo żeby zdobyć renomę potrzeba praktyki, a jedno i drugie w tym pomaga, bo większy dostęp do pacjentów.
@mlody_szybki: wszyscy wiedzą że takie #!$%@? są warunki w tym biznesie, więc nie rozumiem po co lgną do tego. masa ludzi składa papiery na medycynę, masa ludzi przeżywa koszmary dowiadując się że się nie dostali. w imię czego? xD

ok, są tacy którzy lubią pomagać, leczyć itd. ale jest też wielka liczba która węszy w tym dobry pieniądz w późniejszej fazie 'zabawy' i tak się kręci.
nie pasuje to należy zmienić
@PeterFile: no i dlatego pracują w prywatnej praktyce, a to "nie podoba sie to zmien branże" to absurd, jutro będziesz psioczył że na zabieg czekasz 4 lata, ale lekarzom się pensja wyższa nie należy xD psychiatrów dziecięcych w polsce jest tylu że nawet gdyby mieli 24/7 przyjmować wszystkich pacjentów którzy potrzebują pomocy to i tak nie starczyloby im czasu. niech se pojda do lidla hehe
@mlody_szybki: teraz i tak ludzie narzekają na służbę zdrowia, więc nowy napływ ludzi do biznesu gówno da, bo po pierwsze organizacja do dupy, a po drugie klika też swoje robi. czy zmienią branżę czy nie to i tak nic nie zmieni, a przynajmniej nie będą czuć sie upokorzeni za 4k na miesiąc
@Kjedne: szczerze mówiąc to ja bym chciał, żeby wszyscy ci specjaliści chociaż te 48h tygodniowo pracowałi. Rozumiem, że jest grupa lekarzy, którzy dymają dyżury po 24h ale sporo jest też takich, którzy mają przyjmować np. do godziny 14 a o godzinie 12 już #!$%@?ą na prywatną klinikę fuchę robić. Swego czasu miałem badania okresowe w szpitalu, idę o godzinie 13 do neurologa, który ma być do 15 czy 16 a tam
@Kjedne: Ostatnio myślałem o służbie zdrowia i doszedłem do wniosku, że lekarze nie mają czasu na życie, a co dopiero na doszkalanie się. Przecież to zawód gdzie trzeba być z nowinkami na bieżąco. Myślę, że to też jeden z powodów dlaczego nasza służba zdrowia jest jaka jest.

Zarzutka dobra, ale skorzystam z okazji i podzielę się swoimi przemyśleniami.