Wpis z mikrobloga

  • 292
Kur*wa Mirki trzymajcie mnie, bo zaraz mnie szlag trafi :(
Moja 29-letnia siostra postanowiła pójść do zakonu zmarnować sobie życie.
Zamiast ożenić się z facetem, przeprowadzić mi spoko szwagra to weźmie ślub z jezuskien jprd.

Dawajcie porady, jak wybić jej ten durny pomysł, bo już nie mam sił myśleć :(

#katolicyzm #wiara #pomocy
  • 124
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fermiol: debilem to jestes ty xD podajesz przyklad niszczenia sobie zycia i porownujesz do pojscia do zakonu? Macie juz tak zryte banie dzieciaki ze szkoda na was sliny
  • Odpowiedz
Beka z kuców piszących ze pójście do zakonu a.k.a oddanie się w niewolę to jej sprawa. Gdyby siostra ładowała herę to tez byście pisali żeby się nie #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
@36873: Niby to jej decyzja i jej życie, ale obawiam się, że gdy zderzy się z rzeczywistością to mocno pożałuje. Moja ciocia jest zakonnicą i co tam się dzieje to głowa mała. Mega toksyczna atmosfera, upokarzanie przez przełożonych, traktowanie jak popychadło, zarówno ze strony sióstr przełożonych jak i księży, brak własnego zdania i własnego życia, kontrola na każdym poziomie... Za korzystanie z telefonu zesłali ją na jakąś ichnią kolonię karną, gdy
  • Odpowiedz
Wolałbym pójść do jakiejś normalnej pracy i po godzinach chodzić do hospicjum / domu dziecka whatever większa pomoc + wlasne zycie a nie zakon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@36873: Pójdzie, zobaczy jak jest i przez kilka lat właściwie będzie mogła wybrać czy zostać zakonnicą czy nie. Ważne aby miała w tobie oparcie, jak będziesz jej na siłę wybijał ten pomysł z głowy to może tam zostać bo nie będzie widziała innej alternatywy i będzie się bała ,,co brat i ludzie powiedzą". To jest jej życie i jej decyzja.

Zawołaj jak sytuacja będzie się rozwijać.
  • Odpowiedz