Wpis z mikrobloga

@Chicane:

z tego co wyczytałem:

Sygnał sterujący podawany jest przez czujnik w zakresie od 0 - 5V.

wartości napięcia w zależności od ciśnienia panującego w układzie.
0bar - 0.18V, 1bar - 0.31V, 2bar - 0.42V, 3bar - 0.55V, 4bar - 0.71V, 5bar - 0.8V, 6bar - 0.95V, 7bar - 1.07V, 8bar - 1.27V, 9bar - 1.36V, 10bar - 1.49V, 11bar - 1.61V, 12bar - 1.77V, 13bar - 1.89V, 14bar - 2.04V,
Chicane - @Chicane: 

z tego co wyczytałem:

Sygnał sterujący podawany jest przez...

źródło: comment_hTt5yWyiPVmX6CyxcZJM6ynLMfVReuIL.jpg

Pobierz
@Chicane: zapodaj mu ciśnienie na wejściu(sprężarką na przykład) i zobacz wtedy zwiera dwa przewodzące piny (czy przechodzi prąd). Takie jest jego zadanie, że jak dostanie ciśnienie to zamknie obwód i płynie prąd
@plewcio0: @wda79: @l3gend: @wda79:

czyli rozumiem, że najlepszą opcją jest wykręcenie czujnika, zasilenie go i pomiar napięcia na wyjściu po podaniu odpowiedniego ciśnienia (mógłbym to prawdopodobnie w pracy zrobić w poniedziałek)

z tego co wiem, można też podać napięcie na kostkę (na sygnał powrotny ok 1V (co odpowiada 8 barom) i wtedy sprawdzić, czy klimatyzacja ruszy. Wiecie może skąd w samochodzie wziąć 1 - 1,5V?
@Chicane: Masz dobrze wkręcony czujnik do końca. Kumpel kupił samochód z klimą do nabicia nabił a czujnik dalej ciśnienia nie widział. Chciałem wykręcić aby podmienić z drugiego samochodu a on tylko na końcu gwintu siedział że nie wciskał zaworka na rurce i nie dostawał ciśnienia.
@Chicane: Nie masz gdzie podpiąć pod komputer? Już w Vagach z lat 90 w automatycznej klimie pokazywało przyczynę niewłączenia kompresora.

na razie szukałem pomysłu jak go przetestować.


@Chicane: Możesz wykręcić, zostawić podłączony na kablach i wtedy mierzyć ten pin sygnałowy dmuchając sprężarką. Tylko zwykle sprężarka to tylko do 6-7 barów da ciśnienie.
Możesz wykręcić, zostawić podłączony na kablach i wtedy mierzyć ten pin sygnałowy dmuchając sprężarką. Tylko zwykle sprężarka to tylko do 6-7 barów da ciśnienie.


@biskup2k: w pracy mam możliwość podania każdego ciśnienia, także z tym nie byłoby problemu.