Wpis z mikrobloga

  • 312
#elektryka
Ruska technika, nowa instalacja zrobiona przez Ukraińców...

1. Wszystko w puszkach pod sufitem
2. Przewody 0,5 mm2 na zabezpieczeniu B20
3. Linka skręcona z drutem
4. Łącznik rozlacza neutralny
5. Używali 2 żyłowego przewodu
6. Jak mieli trojzylowy to wycinali PE

Co z tym fantem zrobić? Tzn co powiedzieć wykonawcy :)
Mirkomil - #elektryka
Ruska technika, nowa instalacja zrobiona przez Ukraińców...

1....

źródło: comment_bTBCYtEeY3bjIYvGXEX9tfPIPBWN9v7V.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel1337: Przewody 0,5 stosuje się do lampek choinkowych co najwyżej a nie do instalacji w domu, powinien być drut od początku do końca a nie linka, teraz już raczej w domach się nie skręca przewodów itp. Nie jestem elektrykiem z zawodu, o normach i bezpiecznikach jakie mają być już Ci nie napiszę bo nie pracuję z tym.

@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: Chociaż był drut a nie linki XD
  • Odpowiedz
Tzn co powiedzieć wykonawcy :)


@Mirkomil: Żeby wyrywał te kable ze ścian, gipsował na gładko wszystkie bruzdy i dziury po puszkach i #!$%@?ł w podskokach i z tak szybko, jak jeszcze nigdy znikąd nie #!$%@?ł. Zakładam oczywiście, że jeszcze nie dałeś mu ani złotówki.
Zlecenie ukraińcom wykonania instalacji elektrycznej to już poważne sprawa. Jak prąd #!$%@? inwestora i rodzinę, to tam #!$%@? – chciał przyżydzić i mu wyszło bokiem, ale
  • Odpowiedz
@Mirkomil: Eeeeeeeej jak jest już tu temat elektryczny to może ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć co za magia się #!$%@? u mnie w mieszkaniu, mam na przedłużaczu z jednego gniazdka telewizor konsole router a na drugim gniazdku mam wiatrak taki zwykły, jak wyłączam wiatrak to na 3 sekundy znika mi obraz i dźwięk z telewizora XDD Dlaczego?
  • Odpowiedz