Wpis z mikrobloga

9 lat mi stuknęło w IT, od kilku lat z roku na rok czuje coraz większe "niechcemisię", coraz trudniej mi się zmotywować do roboty. Jak już zacznę kodzić do jest spoko, nie powiem, wtedy pracuje wydajnie.

Jednak coraz częściej mając nawet dzień wolny myślę że nie chce mi się tam iść i tego robić. Kiedyś w dni wolne w ogóle sobie nie zaprzątałem tym głowy. Ogólnie mam dobrze i wiem że w przypadku innej roboty na pewno nie byłoby lepiej a raczej gorzej, bo to sezonowa praca fizyczna mnie zmotywowała do nauki programowania bo wtedy wiedziałem że tego to na pewno nie chce robić w życiu.

Obecnie największym moim marzeniem jest przejście na ok 1/2 etatu i odliczam lata do tego, jeszcze ok 4-6 lat mi zajmie wypracowanie dochodu pasywnego na zadowalającym poziomie + zakup domu. Zauważyłem że ciągle myślę obsesyjnie wręcz na ten temat i mało się cieszę z tego co mam przez to. Ciągle z tyłu głowy mam że życie mija, ludzie spędzają ponad pół życia w pracy i że można robić inne rzeczy w życiu, że można więcej z życia wycisnąć mając więcej czasu. Ja nie próżnuje, bo trochę pozwiedzałem w życiu, sport, imprezy, gry, kobiety, obecnie rodzina ale mając więcej wolnego czasu zamiast klikania w "komputr" mógłbym więcej z życia brać.

Ktoś z was ma podobnie?

#pracbaza #programista15k #programowanie #programista
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darktemplar: Tak, ja też IT, chociaż dużo krócej, ale też już kombinuje jak tu się ustawić, żeby w przeciągu 10, max 15 lat przejść sobie na pół etatu, albo chociaż na 3/4. Koło 40 to jeszcze człowiek ma trochę energii i pokorzysta z życia, potem na emeryturze to już tak średnio.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darktemplar: tak, mam podobnie. Tzn chciałbym powykonywac swoją pracę na luzie, bez spiny a nie pod ostrzałem klienta i w napięciu. Robić to co się chce. Najlepiej jeszcze przenieść odpowiedzialność na kogoś innego. Problem w tym że taka praca zazwyczaj nie idzie w parze z wysokimi zarobkami a na pewno nie z najwyższymi, a jeśli nawet jakaś firma zgodzi się płacić wystarczająco dużo to jej lata są policzone lub jest
  • Odpowiedz