Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? :)

Znalezisko -> Jak wyglądało życie domowych służących w przedwojennej Polsce? - W dwudziestoleciu międzywojennym służące były bogatych domach powszechne. Zatrudniała je większość lepiej sytuowanych, a nawet tylko trochę zamożniejszych rodzin. Jak wyglądał raczej nieciekawy los tych kobiet?

Na ilustracji okładka poradnika Marii Ankiewiczowej „Służba domowa” (Warszawa 1930) (Biblioteka Narodowa, sygn. II 634.078, domena publiczna).

#nauka #liganauki #historia #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #polska #mikroreklama
Czajna_Seczen - Wykopiecie? :)

Znalezisko -> Jak wyglądało życie domowych służącyc...

źródło: comment_UmwyNuHOUVohAtS7AqbAEhoWCmxoBzBD.jpg

Pobierz
  • 14
Chcesz, bym wołał Cię do kolejnych znalezisk o historii? Zaplusuj ten komentarz lub zapisz się na listę! :)

Proste zasady:

1. Jedno, najwyżej dwa wołania dziennie do znaleziska poświęconego historii.
2. Tylko materiały z bibliografią (chyba że to np. galeria zdjęć) i autorem znanym z imienia i nazwiska.
3. Bez taniej sensacji, bez chamskich clickbaitów, ale nie oceniam materiałów po tytule, lecz po całej zawartości.
4. Żadnych bzdur o Wielkiej Lechii,
@supersonicmikeoftheskies: Hm, bardzo przepraszam, widać musiałeś kiedyś zarówno zapisać się na listę, jak i zaplusować komentarz, a ja nie zauważyłem, że zapisałeś się na listę. Możesz się sam z listy wypisać (w tej chwili pokazuje, że się wypisałeś i znowu zapisałeś - jak na załączonym screenie), albo mogę Cię usunąć z ręcznej listy, ale wolałbym to pierwsze, bo mirkolistę planuję skasować (i przenieść wszystkich do ręcznego wołania).
Czajna_Seczen - @supersonicmikeoftheskies: Hm, bardzo przepraszam, widać musiałeś kie...

źródło: comment_pO4nPSHBufe58l4AMApkQNAUVazfoYdS.jpg

Pobierz