Wpis z mikrobloga

hej #warszawa #targowek #brodno
chciałabym z dzieciakami (grupa 8-10 osób) zrobić zajęcia o chmurach. Czy w tym miejscu (lub do 15min autobusem) jest jakaś górka/wieżowiec (z możliwością wejścia, lub z jakąś firmą - dogadam się), gdzie będziemy mogli pooglądać na spokojnie niebo i przeprowadzić zajęcia ~20 minutowe?
factoryoffaith_ - hej #warszawa #targowek #brodno
chciałabym z dzieciakami (grupa 8-...

źródło: comment_464DPUj2kk7AXbd9v6J8kLwdqbmNFszp.jpg

Pobierz
  • 18
@factoryoffaith_: To trzeba było tak od razu :)

GPS (wklej go na google maps):

52.296179, 21.079557 (to co na screenie) - wg mnie najlepsze miejsce. Wysiadasz z autobusu i masz kilometrowy spacer obok lasu i placów zabaw. Na miejscu masz duży otwarty teren i żadnych ludzi.

52.271053, 21.010239 - teren nad Wisłą, duża otwarta przestrzeń. Nie pamiętam czy jest skoszona trawa, ale jeśli nie to możecie stać na wale, czyli drodze
marian1881 - @factoryoffaith_: To trzeba było tak od razu :)

GPS (wklej go na goog...

źródło: comment_nVfUbaD2omLoQ0XLxplQs4fgYr07PeG6.jpg

Pobierz
@factoryoffaith_: Masz jeszcze to - 52.306537, 21.044702 Super miejsce, cisza, spokój, ptaki - dojście od ul. Artyleryjskiej wzdłuż rowu, start przy siłowni. Na końcu można zobaczyć jak miesza się woda z dwóch rowów. Jak byłem tam z miesiąc temu to brzegi były wykoszone, więc dojście bezproblemowe. Mostki są jednak wykorzystywane przez pijaczków, więc walało się tam trochę śmieci.
@factoryoffaith_: Spoko :) Ucz dzieciaki szacunku do przyrody. Możecie np. po drodze posprzątać trochę śmieci. Worek możesz zawsze zostawić przy rowie i zgłosić to na 19115, aby go nie dźwigać Ja ostatnio tam posprzątałem, daj znać czy przy ostatnim mostku jest czysto.
@marian1881: to dopiero akcja na połowę września, ale już mam wymaganie stworzenia kompletnych konspektów i chcę się przyłożyć. Miło, że dbasz o naturę. Moje dzieciaki są po szkole leśnej, więc mają szacunek do natury wpajany od malutkiego :) Nie wiedziałam, że można gdzieś zgłaszać takie rzeczy - przydatne info :}
@marian1881: wypróbuję na pewno.
tutaj masz link - to chyba najbardziej popularna placówka. Tutaj Polski Instytut Przedszkoli Leśnych. W skrócie - dzieci bardzo dużą ilość czasu spędzają w naturze - las, łąka, podwórko, niezależnie od pogody. Większość zajęć odbywa się w terenie, dzieciaki się wspinają, biegają w błocie - takie rzeczy, które nie przeszłyby w zwykłej szkole ;)
@rybsonk: hah, wszystkie moje zajęcia tak wyglądają :P nie ma siedzenia w ławkach! przygody, zadawanie pytań, sporty, kręgi, wycieczki (...). Głównie tematykę biorę z zainteresowań dzieci - pytam ich co ich zdziwiło, zaciekawiło, czy mają jakieś pytania odnośnie życia, czy czegoś nie rozumieją. Jak nie ma niczego takiego (a w 80% jest!) - mam teczkę z tematami i dzieci wybierają/losują i myślimy, czy da się temat dziś zrealizować (czy jest pogoda,