Wpis z mikrobloga

To co nam zaprezentowała przed chwilą #moderacja to się w głowie nie mieści.

Wczoraj mój niebieski zamieścił wpis o tym jak nasi współlokatorzy motzno dbają o porządek w domu ze zdjęciem upi*olonego brodzika. Luźny wniosek z posta był taki, że współdzieląc dom na emigracji z innymi ludźmi musisz nastawić się na dużo kompromisów i nawet odpuszczania innym grzeszków. Wpis wisiał prawie 12h, wywinęła się mała rozmowa.


I dzisiaj rano nagle wpis znika, bez żadnego ostrzeżenia. Powód usunięcia? Przemoc i nienawiść.

P r z e m o c i n i e n a w i ś ć.

We wpisie luźno opisującym zachowania innych osób. Trzy miesiące temu najgorętszym tagiem na wykopie był #rozowebrudaski - jak dotąd ponad 700 obserwujących. Wykopki prawie wyciągnęły zdjęcia i personalia dziewcząt, byliby w stanie szykować się na ostracyzm. Obyło się
bez ingerencji moderacji. A dzisiaj wystarczyło kilka godzin.

@a__s, możesz mi wytłumaczyć o co chodzi? To ten cudowny portal tworzony przez użytkowników? Ten sam, na którym tysiące osób mogą śmiać się i wytykać palcami kobiety, które nie zostawiają po sobie porządku, ale jeśli syf zostawi mężczyzna, to usuwamy posty, bo to nienawiść? W ogóle, jak definiujecie "przemoc i nienawiść" w poradniku dla moderatorów? Chyba, że takowy nie istnieje i wtedy to moderator w swojej głowie ustala zasady, a to jest chore.

Największy przegryw i piwniczak wykopu atakuje kobietę @roon0koh w pierwszym komentarzu za to, że zapytała o polecane metody antykoncepcji i ten komentarz (zdecydowanie bardziej pasujący pod nienawiść) wisi przez kilka dni, a później wszędzie lata screen i wszyscy bawią się, jak to gość odpisał okropnej p0lce hihi.

Przyjmijcie do moderacji
normalnych** ludzi, a nie pieprzonych mizoginistów. Albo inaczej, może po prostu przyjmijcie do moderacji ludzi.

To już się robi nudne, taka walka z wiatrakami, szczególnie kiedy odpowiadający za portal uważają, że wszystko jest w porządku.

#zalesie #moderacjacontent #afera #usuwajo #uk #emigracja #niebieskiebrudaski
  • 42
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty:

akurat @a__s @m__b i @Moderacja są mistrzami w ignorowaniu takich postów i komentarzy pod nimi (jestem tu zbyt długo i wiem że reagują tylko na to co jest dla nich wygodne, wiem z autopsji) więc nie spodziewałbym się odpowiedzi od nich.

Wykop to portal "tworzony przez użytkowników" tylko wtedy, kiedy wykop ma do użytkowników jakąś sprawę (np ostatni przykład ACTA 2) lub kiedy trzeba się pochwalić jakimś khmm khmm "osiągnięciem